přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nabootujte si Linux přímo v prohlížeči

Nabootujte si Linux přímo v prohlížeči

Fabrice Bellard vytvořl emulátor PC v JavaScriptu. Můžete si tak nabootovat Linux ve webovém prohlížeči.


reklama

Fabrice Bellard, který stál u zrodu známého emulátoru QEMU, vytvořil emulátor osobního počítače napsaný v JavaScriptu. Emuluje 32bitový procesor x86, řadič přerušení 8259, časovač 8254 a řadič sériového portu UART 16450. Běží v prohlížečích Mozilla Firefox 4 a Google Chrome 11.

Emulátor je schopen nastartovat speciálně zkompilované jádro (zejména musí být zapnuta emulace FPU; autor poskytuje kompilační konfiguraci), odzkoušeno je 2.6.20. Obraz souborového systému pro RAMdisk byl vytvořen pomocí nástroje Buildroot a obsahuje univerzální program BusyBox (nahrazující standardní utility z GNU i jiných projektů) a jednoduchý kompilátor TinyCC.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016