přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, NVIDIA bude členem Linux Foundation

NVIDIA bude členem Linux Foundation

The Linux Foundation bude mít nového člena: firmu NVIDIA. Bude to mít nějaký význam?


reklama

The Linux Foundation je nezisková organizace, která má za cíl podporu vývoje a rozšiřování GNU/Linuxu a dalšího svobodného softwaru. Stojí kromě jiného například i za projekty MeeGo a Patent Commons. Členy této organizace je i mnoho velkých firem, kupříkladu Intel, IBM, Oracle nebo Fujitsu. Nyní přibude nový člen: firma NVIDIA známá především díky svému grafickému hardwaru.

Michael Larabel z magazínu Phoronix však říká, že ačkoli se z tohoto kroku někteří lidé radují, nemusí to pro Linux znamenat žádný velký přínos. Členové LF sice přispívají finančně na podporu softwaru, sami však nemusí přímo dělat nic – tedy například otevírat zdrojové kódy svého softwaru (NVIDIA je známá svým linuxovým ovladačem v podobě platformově nezávislého, proprietárního „blobu“, doplněného jen malým kouskem otevřeného kódu). Jako příklad uvádí firmy VIA, Adobe, AMD nebo Oracle, které jsou sice členy LF, ale nechovají se v tomto ohledu zrovna „příkladně“, podobně i některé další.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016