přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ohledně změn copyrightu hlasovalo 113 % členů výboru

Ohledně změn copyrightu hlasovalo 113 % členů výboru

Při hlasování o návrhu změn copyrightu ve Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu došlo k zajímavé situaci: hlasovalo celkem 113 % členů tohoto výboru.


reklama

Evropský parlament projednává návrh změny práv autorských a příbuzných, například záležitostí okolo tzv. osiřelých děl. Před hlasování v plénu parlamentu o návrhu jednají parlamentní výbory a předkládají svůj postoj. Projednávání ve Výboru pro právní záležitosti ovšem skončilo zajímavě – jak píše Rick Falkvinge, bylo ve čtyřiadvacetičlenném výboru 12 hlasů pro návrh a 14 proti. Že tu něco nehraje? Ano, součet je 26, tedy 113 % počtu členů.

To však není vše. Podivných hlasování se zřejmě odehrálo více. U Dodatku 71 byl poměr hlasů 13:12 a u Dodatku 32 pak 13:11, přičemž přítomných bylo pouze 23 členů výboru. Zpravodajka návrhu požádala předsedu výboru o objasnění situace a zvážení nového hlasování o návrhu.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016