přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0 – dva nové akcelerační standardy

OpenCL

Khronos Group dokončila specifikaci nových standardů OpenCL 2.0 a OpenVX 1.0. Oba souvisí s akcelerací zpracování dat na počítači.


reklama

OpenCL je otevřený standard pro programování heterogenních systémů a v současné době se o něm hovoří zejména v souvislosti s urychlováním výpočtů tím, že se provádějí na grafických procesorech, jsou-li tyto k dispozici. Podpora OpenCL se nyní implementuje například do LibreOffice.

Organizace Khronos Group nyní oznámila dokončení specifikace druhé verze tohoto standardu: OpenCL 2.0. Tato verze přidává řadu nových funkcí – například sdílenou virtuální paměť, vnořený paralelismus, roury, generický adresní prostor nebo rozšířenou práci s obrázky.

Stejná organizace současně ohlásila i další nový standard, OpenVX 1.0. Ten je zaměřen na akceleraci počítačového vidění. Cílovou oblastí použití je robotika, rozpoznávání a sledování obličejů a celých postav, rozšířená realita, asistenční systémy pro řidiče, rekonstrukce scén a předmětů atd. V tomto případě není ještě specifikace hotova, vývojáři nyní mohou návrh standardu zkoumat a posílat svá zjištění. Finalizace standardu se počítá v horizontu šesti měsíců.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016