přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, openSUSE nabídne rolling updates

openSUSE nabídne rolling updates

openSUSE se zařadí mezi linuxové distribuce nabízející tzv. rolling release, tedy plynulou aktualizaci na nové verze. Umožní to čerstvě představený projekt openSUSE Tumbleweed.


reklama

Rolling release (též rolling updates) je filosofie aktualizace softwaru založená na plynulém „povyšování“ verzí - na rozdíl od klasické aktualizace, kdy se průběžně vydávají pouze opravné verze a v nějaké pravidelné či nepravidelné periodě je vydán upgrade. U linuxových distribucí se rolling release používá například u Gentoo, Arch Linuxu nebo Linux Mint Debian Edition. Většina distribucí je vydávána klasicky, tedy v podobě průběžných oprav a občasného vydání nové verze.

Mezi distribuce nabízející rolling updates se nově zařadí také openSUSE. Greg Kroah-Hartman totiž představil projekt openSUSE Tumbleweed, který by to měl zajišťovat. Bude se jednat o speciální repozitář, kde budou k dispozici vždy balíčky stabilní verze určitého softwaru (nikoli balíčky z poslední stabilní verze distribuce). Neznamená to tedy, že se u openSUSE mění aktualizační filosofie, nýbrž že budou na výběr dvě cesty, jak aktualizovat (a každý uživatel si bude moci vybrat, kterou cestu půjde - zda zůstane u periodicky vydávaných verzí nebo bude používat plynulou aktualizaci). Projekt bude spuštěn s vydáním openSUSE 11.4.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016