přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSI a FSF budou společně chránit svobodný software

OSI a FSF budou společně chránit svobodný software

Open Source Initiative a Free Software Foundation budou spolupracovat na ochraně svobodného softwaru. Cílem je lépe čelit hrozbě pro tento software, která vyvstala prodejem patentů sdružení CPTN.


reklama

Open Source Initiative (OSI) a Free Software Foundation (FSF) se dohodly na společném úsili v ochraně svobodného softwaru proti nové hrozbě. Ta vyvstala tím, že se v rámci dělení společnosti Novell dostal balík softwarových patentů ke sdružení CPTN Holdings v čele s Microsoftem. Již dříve podala OSI podnět německému antimonopolnímu úřadu k prošetření okolností akvizice patentů ze strany CPTN a možného protisoutěžního chování členů CPTN.

Nyní se spojuje úsilí OSI a FSF s cílem lépe čelit existující hrozbě. Byl tedy připraven návrh americkému ministerstvu spravedlnosti na prošetření akvizice. Navíc se správní rady obou organizací shodly na tom, že je potřeba provést ráznou praktickou i symbolickou akci - proto byl původní německý podnět OSI nyní zrevidován a vznikla společná deklarace vyjadřující postoj organizací k transakci.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016