přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ovládání pohybem brzy i v Linuxu

Ovládání pohybem brzy i v Linuxu

Belgická firma SoftKinetic vyvinula platformu pro ovládání počítačů a jiných přístrojů pohybem člověka, a to dávno před uvedením zařízení Kinect od společnosti Microsoft. V příštím roce by měla být k dispozici pro použití v počítačích (v Linuxu a Windows) a televizích.


reklama

Zařízení Kinect od společnosti Microsoft je pohybový senzor, který pomocí kamer snímá pohyb člověka a přenáší ho do počítače jako vstupní informaci pro ovládání programů, zejména her. Bohužel jeho používání je omezeno na herní přístroje XBox 360. To už ale může být brzy minulostí, protože tu existuje platforma „iisu“ (což znamená „interface is U“, tedy „rozhraní jste vy“) od belgické firmy SoftKinetic.

Platforma existuje již dlouho, ale zatím nebyla k dispozici pro všeobecné použití. V příštím roce by se to ale mělo změnit a iisu zamíří jak na osobní počítače (kde půjde používat nejen ve Windows, ale i v Linuxu), tak i na další přístroje, zejména televizory. Firma SoftKinetic se spojila se společností Optrima Electronics, která vyrábí potřebný hardware a bude pro iisu poskytovat kamerové systémy OptriCam. Platforma bude pro představena v lednu 2011 na CES v Las Vegas, v únoru bude na Game Developers Conference v San Franciscu spuštěn program pro vývojáře a výrobků pro spotřebitele bychom se mohli dočkat ve druhé polovině roku 2011.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016