přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Program hpfriends, aneb jak sdílet data z honeypotů

Program hpfriends, aneb jak sdílet data z honeypotů

Honeynet

Program hpfriends umožňuje, abyste se snadno podělili s ostatními, kdo vám „sedl na lep“. Lze ho využít i k vizualizaci útoků v mapě.


reklama

Program hpfriends je součástí The Honeynet Project a umožňuje jednoduše a rychle sdílet a využívat data získaná z jednotlivých honeypotů. S pomocí tohoto nástroje připravili Katarína Ďurechová a Jiří Machálek vizualizaci útoků na honeynet provozovaný v Laboratořích CZ.NIC. V dnešním článku na blogu správce české národní domény popisují výzkumníci z CZ.NIC, co vše hpfriends umožňuje a nabízí.

V rámci vlastního projektu honeynet využívají zaměstnanci Laboratoří CZ.NIC také mapy honeypotů. K nim Katarína Ďurechová na blogu dodává: „Žlté bodky na mape sú mestá so senzormi, červené sú zdroje útokov. Čím viac útokov pochádza z danej krajiny, tým je krajina viac modrá. V logu v dolnej časti stránky vidno informácie o real-time útokoch (čas, zdroj, cieľ, ich súradnice, typ senzoru, pri type dionaea.capture je uvedený aj MD5 hash súboru, ktorý použil útočník spolu s linkom na virustotal.com). Naše senzory v Prahe sú tiež pridané do mapy, ale mapa nezobrazuje všetky udalosti z nich. Mapu udalostí len z našich senzorov nájdete tu. Databázy geolokácie nie sú nejak obzvlášť presné, tak máme Prahu nastavenú ako cieľ ručne. Inak by bol cieľ v strede republiky.“

Více informací přináší blogpost s názvem Hpfriends – ako zdieľať dáta z honeypotov

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Vilém Sládek, CZ.NIC
Public Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016