přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Projekt OpenNews má zajištěno financování na další tři roky

Projekt OpenNews má zajištěno financování na další tři roky

Peníze

Projekt OpenNews bude pokračovat minimálně po další tři roky a dostane na to čtyři miliony dolarů. Během své tříleté historie vznikla v rámci projektu řada kvalitních open-source programů pro žurnalistiku.


reklama

OpenNews je společný projekt Mozilla Foundation a Knight Foundation, který vznikl v roce 2010. Má za cíl vytváření otevřených technologií pro žurnalistiku, s možností jejich dalšího využití i jinde na webu. V jeho rámci již vznikla řada zajímavých programů, například Tabula (extrakce tabulkových dat z PDF), Hyperaudio (efektivní zpracování audiovizuálních dat), Dataset (snadná správa databází v Pythonu) nebo Treasury IO (parser a API k datům amerického státního rozpočtu). V rámci projektu se konají také pracovní obědy a výsledky práce na nich jsou veřejně k dispozici. Z výsledků projektu těží mnoho sdělovacích prostředků, včetně takových jako The New York Times nebo Pro Publica.

Nyní bylo oznámeno pokračování projektu nejméně po dobu dalších tří let. Knight Foundation na to poskytne grant ve výši čtyř milionů amerických dolarů. Mark Surman z Mozilly to shrnul takto: „Jsme vzrušeni expanzí programu OpenNews a pokračujícím posouváním limitů, jak mohou technologie měnit a formovat způsob, jak přemýšlíme o zpravodajství a jak ho sdělujeme.“

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016