přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, První smlouvy na Ubuntu s výrobci telefonů

První smlouvy na Ubuntu s výrobci telefonů

Ubuntu

Firma Canonical oznámila, že uzavřela smlouvy s prvními dvěma výrobci mobilních přístrojů, na kterých poběží Ubuntu.


reklama

Po loňském neúspěchu crowdfundingové kampaně na rozjezd výroby telefonu Ubuntu Edge nebylo dosud jasné, zda se Ubuntu v nějakém mobilním přístroji objeví. Nyní však firma Canonical oznámila, že uzavřela smlouvy se dvěma výrobci: bq a Meizu.

bq je španělská firma působící na evropském a především domácím trhu. V roce 2013 vyrobila téměř 1,5 milionu multimediálních přístrojů. Chystá se nasadit Ubuntu na své telefony založené zřejmě na čtyřjádrovém procesoru ARM Cortex s kmitočtem 1,5 GHz. Meizu je čínský výrobce dodávající hlavně na svůj domácí trh (včetně Hong Kongu), do Ruska, Izraele a na Ukrajinu. Nasazení Ubuntu považuje za klíčový nástroj pro svou expanzi na americký trh.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,17 | Hodnotilo: 6
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016