přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování

Rada Evropy

Orgány Rady Evropy schválily rezoluci reagující na lednové teroristické útoky v Paříži. Rezoluce kromě jiného doporučuje ustoupit od masivního sledování, protože je neúčinné, škodlivé a neekonomické.


reklama

Po lednových teroristických útocích v Paříži Parlamentní shromáždění Rady Evropy připravilo a velkou většinou přijalo rezoluci, která doporučuje, jaká opatření přijmout jako prevenci takových útoků. Nyní rezoluci schválil Výbor ministrů, který je rozhodujícím orgánem Rady Evropy.

Jedním z doporučených opatření je ustoupit od masivního sledování. Podle Rady Evropy se ukázalo být v prevenci proti terorismu neúčinné a nejenže je nebezpečné z pohledu lidských práv, nýbrž také plýtvá prostředky. Rezoluce také doporučuje chránit svobodu projevu a vystříhat se zásahů do ní.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Rada Evropy doporučuje upustit od masivního sledování
epsylon 25. 07. 2015, 12:39:52
Odpovědět  Odkaz 
Medzi argumenty by som ešte pridal to že vytvára falošný pocit bezpečia. Generuje sa množstvo povrchných dát v ktorých je ťažko sa vyznať a prinos pre bezpečnosť nieje žiadny, povrchne nekonkretne dáta sú bezcenné.

Bezpečnostné orgány by sa mali zameriavať iba na podozrivé osoby a tie sledovať operatívne podla potreby, nie masovo sledovať všetkých občanov, to kam na internete chodia, čo sťahujú a s kým si píšu. Také informacie štát ani nemá mať, to je odpočúvanie bez povolenia súdu a je to porušenim práva na ochranu súkromia a telekomunikačného tajomstva.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


LibreOffice Conference 2016

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop

Hudební lízátko k olízání


Pavel Fric

Pavel Fric, 29. listopad

Palapeli

Skládačka. Co je na obrázku? 


Pavel Fric

Pavel Fric, 19. listopad

Amarok

Připomenutí slavného přehrávače zvuku, vlastně dvou (slavných, přehrávačů, písniček)


Všechny blogy »