přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Represe v EU podle ACTA

Represe v EU podle ACTA

Z Evropské komise unikly dokumenty, které ukazují, jaké represe mají být nastoleny po přijetí ACTA.


reklama

Jednou z často kritizovaných věcí dohody ACTA jsou represivní opatření, které sice podle podepsané verze dohody nejsou pro signatáře povinné, nicméně k nim dohoda do značné míry nabádá. Že obavy z takových represí nebyly plané, potvrzují informace z dokumentů, které unikly z Evropské komise (původní zdroj).

Podle nich by například poskytovatelé internetového připojení museli předávat „kartelům autorského monopolu“ (tedy například kolektivním správcům) IP adresy podezřelých z porušování autorských práv. Podobně by museli „spolupracovat“ kupříkladu provozovatelé platebních služeb.

Jak také připomněl slovenský expremiér Robert Fico, protokoly o přípravě ACTA zůstávají tajné a bez nich nelze správně vykládat jednotlivá ustanovení dohody. Jeho strana proto navrhla, aby se Slovensko společně s Českem a Polskem obrátily na orgány EU s požadavkem na poskytnutí závazného kvalifikovaného výkladu ACTA, který by se opíral i o tajné protokoly.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016