přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rok linuxového desktopu na Westcliff High School

Rok linuxového desktopu na Westcliff High School

KDE

Anglická dívčí škola Westcliff High School for Girls Academy před rokem přešla na linuxové desktopy s KDE. Tamní správce sítě nyní shrnuje v rozhovoru zkušenosti s provozem.


reklama

Westcliff High School for Girls Academy (WHSG) je výběrová dívčí střední škola v jihovýchodní Anglii. V současné době má 1095 studentek. IT prostředky školy zahrnují 200 učitelských počítačů, více než 400 studentských, více než 100 notebooků, 33 počítačů iMac a několik tabletů s Androidem. Správce sítě Malcolm Moore se v rozhovoru podělil o zkušenosti s ročním provozem Linux s prostředím KDE na desktopech.

Migrace z Windows XP na Linux neproběhla najednou. Nejprve byl provoz otestován na 60 počítačích a po získání zpětné vazby byl finální plán migrace předložen ke schválení. Testovaly se dvojice distribucí Fedora/RHEL a openSUSE/SLED. Druhá dvojice nakonec zvítězila díky lepší podpoře prostředí KDE. Zkoušela se i desktopová prostředí, jako uživatelsky přívětivější se ukázalo KDE (Plasma).

Obecně bylo přijetí Linuxu a KDE studentkami velmi dobré, zvláště mezi těmi mladšími. Zatím běží Linux jen na studentských desktopech. V učitelských je systém Windows 7, protože dosud není k dispozici linuxový klient pro školní informační systém.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,50 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Rok linuxového desktopu na Westcliff High School
Petr Ježek 3. 08. 2013, 15:43:57
Odpovědět  Odkaz 
Proboha co to mají za podivný informační systém, který není dostupným linuxu? Já patnáct let nepoužívám jiný OS a připojuji se ke všem IS bez problémů. Nešlo snad o ekonomický systém školní správy s nějakým proprietárním účetnictvím?
Lukáš Jelínek Re: Rok linuxového desktopu na Westcliff High School
Lukáš Jelínek 3. 08. 2013, 23:32:37
Odpovědět  Odkaz 
Pakliže by to bylo něco udělaného třeba v Microsoft Visual FoxPro nebo v Accessu, tak bych se ani nedivil. Jinak třeba zdravotnické IS (ty, které se používají v ČR) taky často neběží v ničem jiném než ve Windows. Daly by se asi "nějak" zprovoznit přes Wine, ale je otázka, jak by se v tom pracovalo (stabilita, použitelnost GUI atd.).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016