přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rok linuxového desktopu na Westcliff High School

Rok linuxového desktopu na Westcliff High School

KDE

Anglická dívčí škola Westcliff High School for Girls Academy před rokem přešla na linuxové desktopy s KDE. Tamní správce sítě nyní shrnuje v rozhovoru zkušenosti s provozem.


Westcliff High School for Girls Academy (WHSG) je výběrová dívčí střední škola v jihovýchodní Anglii. V současné době má 1095 studentek. IT prostředky školy zahrnují 200 učitelských počítačů, více než 400 studentských, více než 100 notebooků, 33 počítačů iMac a několik tabletů s Androidem. Správce sítě Malcolm Moore se v rozhovoru podělil o zkušenosti s ročním provozem Linux s prostředím KDE na desktopech.

Migrace z Windows XP na Linux neproběhla najednou. Nejprve byl provoz otestován na 60 počítačích a po získání zpětné vazby byl finální plán migrace předložen ke schválení. Testovaly se dvojice distribucí Fedora/RHEL a openSUSE/SLED. Druhá dvojice nakonec zvítězila díky lepší podpoře prostředí KDE. Zkoušela se i desktopová prostředí, jako uživatelsky přívětivější se ukázalo KDE (Plasma).

Obecně bylo přijetí Linuxu a KDE studentkami velmi dobré, zvláště mezi těmi mladšími. Zatím běží Linux jen na studentských desktopech. V učitelských je systém Windows 7, protože dosud není k dispozici linuxový klient pro školní informační systém.

Nahoru

Příspěvky

Rok linuxového desktopu na Westcliff High School
Petr Ježek 3. 08. 2013, 15:43:57
Odpovědět  Odkaz 
Proboha co to mají za podivný informační systém, který není dostupným linuxu? Já patnáct let nepoužívám jiný OS a připojuji se ke všem IS bez problémů. Nešlo snad o ekonomický systém školní správy s nějakým proprietárním účetnictvím?
Lukáš Jelínek Re: Rok linuxového desktopu na Westcliff High School
Lukáš Jelínek 3. 08. 2013, 23:32:37
Odpovědět  Odkaz 
Pakliže by to bylo něco udělaného třeba v Microsoft Visual FoxPro nebo v Accessu, tak bych se ani nedivil. Jinak třeba zdravotnické IS (ty, které se používají v ČR) taky často neběží v ničem jiném než ve Windows. Daly by se asi "nějak" zprovoznit přes Wine, ale je otázka, jak by se v tom pracovalo (stabilita, použitelnost GUI atd.).

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog