přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Rozbor ACTA: obavy se potvrdily

Rozbor ACTA: obavy se potvrdily

Podle rozboru, který zveřejnila Česká pirátská strana, obsahuje dojednaný text dohody ACTA rozporuplná ustanovení, která byla již dříve terčem kritiky.


reklama

Česká pirátská strana publikovala na svém webu podrobný rozbor textu dohody ACTA, která byla tajně dojednávána některými státy a uskupeními států, včetně například Evropské unie, USA a Japonska. Mezi nejproblematičtější ustanovení patří kriminalizace některých druhů fair use, postoj ke kontrolám na hranicích, absence ochrany zeměpisných označení a tlak na soukromé firmy, aby se staly nástroji vynucování práva.

V Evropském parlamentu zatím nebyla dohoda ratifikována, byla však schválena rezoluce, která ratifikaci ACTA podporuje. Další informace o dohodě ACTA najdete v článku Romana Bořánka.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016