přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sirainen: Dovecot zvládá desítky milionů uživatelů

Sirainen: Dovecot zvládá desítky milionů uživatelů

Dovecot

Timo Sirainen v rozhovoru při příležitosti konference FOSDEM hovoří o škálovatelnosti svého poštovního serveru, připravovaných funkcích a úvahách o implementaci MTA.


reklama

Dovecot je oblíbený open-source poštovní server pro protokoly IMAP, POP3 a LMTP. Jeho hlavní tvůrce Timo Sirainen poskytl při příležitosti konference FOSDEM 2014 krátký rozhovor. Hlavním tématem je škálovatelnost, které bude věnován i příspěvek na konferenci. Dovecot je v clusterové instalaci schopen obsluhovat desítky milionů uživatelů; aktuálně je v největší známé instalaci (Deutsche Telekom) 26 milionů poštovních účtů.

Neméně zajímavou částí rozhovoru jsou připravované funkce, které by se měly objevit v příštích verzích programu Dovecot. Patří mezi ně například ukládání/obnovat stavu IMAP připojení (a jeho přesun mezi servery), vylepšení práce se sdílenými schránkami v clusterech nebo HTTP server/proxy pro implementaci aplikačních protokolů založených na HTTP (v první fázi REST API pro doveadm, později WebDAV/CalDAV/CardDAV a případně další).

Timo Sirainen také uvažuje o vytvoření Dovecot MTA, který by měl oproti „tradičním“ MTA (Postfix, Exim, Sendmail...) řadu věcí jinak, moderněji. Týkalo by se to škálovatelnosti připojení, řešení fronty, bezpečnostních aspektů nebo skriptované konfigurace. Současně by implementace podporovala běžně používaná rozhraní pro spamové filtry apod., aby kombinace s existujícími systémy nečinila potíže.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016