přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Slovensko chystá cenzuru Internetu

Slovensko chystá cenzuru Internetu

Po nedávné snaze některých českých politiků zavést cenzuru Internetu se něco podobného chystá také na Slovensku.


reklama

Spoločnosť pre otvorené informačné technológie (SOIT) upozornila na návrh zákona o hazardných hrách, který by – v případě schválení v této podobě – znamenal zavedení cenzury přístupu k Internetu. Daňový úrad Bratislava by vypracovával pravidelně aktualizovaný seznam serverů, k nimž by měl každý ISP povinnost blokovat přístup. Návrh je odůvodněn tím, že zahraniční provozovatelé hazardních her „mají oproti těm slovenským konkurenční výhodu“.

Vzhledem k probíhajícímu připomínkovému řízení připravila SOIT hromadnou připomínku, k níž se mohou slovenští zájemci připojit. Během prvních necelých 24 hodin připomínku podpořilo více než 500 lidí.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016