přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Studie: Standardy pro patenty klesají

Studie: Standardy pro patenty klesají

Patenty

Podle čerstvé studie americký patentový úřad (USPTO) snížil laťku pro přihlašování patentů, aby zkrátil frontu čekajících přihlášek.


reklama

David Kappos, bývalý ředitel United States Patent and Trademark Office (USPTO, Americký úřad pro patenty a obchodní známky), se při své nedávné rezignaci chlubil, že se mu podařilo zkrátit frontu patentových přihlášek. Čerstvá studie však tvrdí, že to šlo ruku v ruce s poklesem standardů pro schvalování patentů – jinak řečeno, že uspěly i přihlášky, které uspět neměly.

Ve frontě se totiž přihlášky hromadí hlavně proto, že neúspěšní přihlašovatelé zkoušejí štěstí opakovaně. Podle autorů studie je jediný způsob, jak se těchto přihlašovatelů „zbavit“: nechat jejich přihlášku úspěšně projít. Na grafech úspěšnosti přihlášek je vidět, že tato klesala až zhruba do roku 2009 (tehdy míra úspěšnosti prvního podání klesla až ke 40 %), kdy došlo k ostrému zlomu a úspěšnost začala opět výrazně růst (v roce 2012 již přesáhla 50 %).

James Bessen z Boston University však závěry studie částečmě zpochybňuje. Podle něj byla v roce 2009 změněna pravidla tak, že bylo zamezeno nekonečnému opakování stejných přihlášek. Poukazuje však také na jinou studii, podle níž je průměrně 28 % patentů následně zneplatněno a zejména patenty z oblasti softwaru a obchodních metod zhusta postrádají jakoukoli inovativnost.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016