přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů

SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů

Novell nabízí nový nástroj pro správu linuxových enterprise serverů: SUSE Manager. Cílem je hlavně přesvědčit firmy k migraci od Red Hatu k Novellu.


reklama

Společnost Novell uvedla nový nástroj určený ke správě linuxových serverů z kategorie „Enterprise“. Jmenuje se SUSE Manager a je založen na open-source řešení Spacewalk. Nástroj umožňuje zjednodušit velkou škálu administrátorských činností, například instalaci a aktualizaci softwaru, správu virtuálních serverů (VMware, KVM, Xen a Hyper-V), řízení konfigurace serverů, zajišťování různé formy monitoringu a notifikací atd. – to vše centralizovaně pro větší počet serverů členěných do různých skupin podle potřeby. Pro zvlášť velké počty serverů lze využít SUSE Manager Proxy Server.

Novell se nijak netají tím, že chce co nejvíce usnadnit přechod od Red Hat Enterprise Linuxu (a nástroje Red Hat Network Satellite) na řešení od Novellu, tedy SUSE Linux Enterprise Server a SUSE Manager. Základní roční cena včetně plné podpory je 13500 USD za hlavní server, 2500 USD za proxy server a 96 USD za každý spravovaný server.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů
lzap 4. 03. 2011, 20:05:48
Odpovědět  Odkaz 
""" Nejrychlejší cestou jak postavit byznys na Linuxu je klonovat cokoli firma Red Hat udělá. To je přesně to, co dělá Oracle nebo CentOS s jejich redistribucemi Enterprise Linuxu společně s jejich nabídnou placné podpory. Je to stejné co nyní dělá Novell s jejich "novým" produktem nazvaným SUSE Manager. """ -- TheRegister

http://www.theregister.co.uk/2011/03/03/novell_suse_manager/
Lukáš Jelínek Re:SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů
Lukáš Jelínek 4. 03. 2011, 23:17:47
Odpovědět  Odkaz 
Je to tak. A tady Novell navíc přímo deklaruje, že jde proti Red Hatu, že mu chce přetahat zákazníky.
Jiří Eischmann Re:SUSE Manager: nový nástroj pro správu serverů
Jiří Eischmann 5. 03. 2011, 01:31:40
Odpovědět  Odkaz 
Dokud tě ostatní kopírují, je to dobré znamení. Horší je, když tě přestanou kopírovat nebo musíš kopírovat ostatní.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016