přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SUSE se místo Linuxu chce zaměřit na pivo

SUSE se místo Linuxu chce zaměřit na pivo

Podle neoficiálních zpráv firma SUSE zvažuje změnit svůj obchodní model a zaměřit se především na prodej piva místo linuxové distribuce.


reklama

OpenSUSE pivo jménem Old Toad bylo poprvé veřejnosti představeno na druhé openSUSE konferenci v roce 2010. Pivo se setkalo s velkým zájmem veřejnosti. Od té doby se Old Toad objevuje na různých linuxových akcích pod záminkou propagace openSUSE. Ve skutečnosti se však jednalo o průzkum trhu.

Výsledky průzkumu a statistiky ukázaly, že zákazníci kteří si koupili openSUSE pivo, jsou mnohdy spokojenější a nemají s produktem žádné problémy. Pochvalují si uživatelské rozhraní a za celou dobu jeho produkce na openSUSE pivo nebyl podán žádný bugreport. Vývojáři zatím nemuseli aplikovat žádné patche. Popularita openSUSE piva vedla dokonce i ke vzniku několika forků. Oproti tomu uživatelé SUSE Linux Enterprise reportují bugy, volají na technickou podporu a občas narazí i na opravdové problémy, které pak musejí vývojáři řešit místo pití výše zmíněného piva. Firma SUSE se tedy rozhodla zaměřit se na očividně méně problematický produkt - výrobu a prodej piva.

Podle nejmenovaného zdroje uvnitř firmy, by podporu enterprise linuxové distribuce měla postupně převzít komunita motivovaná dodávkami piva.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký


  • Distribuce: openSUSE, Gentoo, Android
  • Grafické prostředí: PekWM
  • Hodnocení autora: *

| blog