přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Telefonujte přímo z Gmailu

Telefonujte přímo z Gmailu

Hlasová komunikace a videochat existují ve službě Gmail už poměrně dlouho. Nyní ale Google přichází s „plnohodnotným“ telefonem, ze kterého se dá volat na běžná telefonní čísla.


reklama

Webová e-mailová služba Gmail od firmy Google umožní využívat aplikaci, která dosud sloužila pro hlasovou a obrazovou komunikaci mezi lidmi přihlášenými na Gmail, i pro volání do běžných telefonních sítí. Bude stačit zvolit si číslo ze seznamu kontaktů nebo ho přímo vytočit. Kdo bude mít účet Google Voice, bude moci hovory i přijímat (přes telefonní číslo přidělené ke Google Voice).

Volání do USA a Kanady je zatím zdarma (údajně nejméně do konce roku), do ostatních států se platí ceny podle sazebníku. Na české pevné linky přijde nyní minuta na 3 americké centy (tj. cca 0,59 Kč), do českých mobilních sítí 19 centů (3,75 Kč). V první fázi bude služba k dispozici jen americkým uživatelům; kdy se dočkají (a zda vůbec) ti čeští, není bohužel jasné.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Účtování
Vláďa 30. 08. 2010, 00:24:33
Odpovědět  Odkaz 
„Usage of minutes is billed in one minute increments.“

Takže 60+60

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016