přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Telstra zřejmě porušuje GPL, slibuje nápravu

Telstra zřejmě porušuje GPL, slibuje nápravu

Největší australský telekomunikační operátor Telstra podle vývojáře Anguse Grattona porušuje licenci GNU GPL tím, že ke svým linuxovým přístrojům neposkytuje zdrojové kódy. Firma však slibuje nápravu.


reklama

Již mnohokrát jsme byli svědky toho, že někdo nabízel nějaký produkt obsahující software pod licencí GNU GPL (případně jinou podobnou), aniž by dodržel podmínky této licence. A o podaných žalobách bylo vesměs rozhodnuto v neprospěch těchto „hříšníků“, protože v právních řádech vyspělých států je GPL licence jako každá jiná a musí se dodržovat.

Další firmou, která byla obviněna z porušování GPL, je telekomunikační operátor Telstra z Austrálie. Ten nabízí zařízení běžící na Linuxu a neposkytuje k nim předepsaným způsobem zdrojové kódy. Firma reagovala zprávou, že bere práva k duševními vlastnictví „velmi vážně“ a že bude společně se svými dodavateli (protože není výrobcem oněch přístrojů) pracovat na nápravě.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog