přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Velké sebevědomí firmy Red Hat

Velké sebevědomí firmy Red Hat

Společnost Red Hat v první fiskálním čtvrtletí navýšila tržby meziročně o 27 % a překypuje sebevědomím ohledně budoucího vývoje.


reklama

Předevčírem byly zveřejněny ekonomické výsledky firmy Red Hat za první čtvrtletí aktuálního hospodářského roku. A jsou více než dobré. Tržby meziročně stouply o 27 % na 265 mil. USD, zisk na akcii (podle GAAP) narostl o 42 %, cash flow dokonce o 49 % na 90 mil. USD. Cena akcií na burze se nyní pohybuje okolo 45 dolarů, což je zhruba dvojnásobek oproti „předkrizovému“ období a blíží se maximu, které je 49 USD. Ratingová agentura Standard & Poor's i přes tuto vysokou cenu nově doporučuje tyto akcie nakupovat.

Společnost Red Hat si v souvislosti s těmito výsledky velmi věří a činí sebevědomá prohlášení. Například plánuje v letošním hospodářském roce překročit v tržbách miliardu dolarů – stala by se tak první firmou založenou vysloveně na open-source SW, které se to podařilo. Dalším plánem je během pěti let dosáhnout 3 mld. USD, k čemuž má dopomoci rychlý růst v Číně a snižování závislosti na Microsoft Windows podporované tamní vládou. Red Hat také „vyhlašuje válku“ firmě VMware v oblasti cloud computingu, kde se bude snažit uspět s řešeními založenými na Red Hat Enterprise Virtualization a technologii KVM přítomné přímo v linuxovém jádře.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,20 | Hodnotilo: 5
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016