přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Video z Marsu narazilo na DMCA

Video z Marsu narazilo na DMCA

Video NASA z přistání vozidla Curiosity na Marsu bylo odstraněno z YouTube na základě požadavku podle DMCA.


reklama

Autorská díla NASA obecně patří do public domain, podobně jako ostatní díla vytvořená organizacemi americké vlády. Takovým dílem je i čerstvé video z přistání vozidla Curiosity na Marsu. NASA umístila toto video na server YouTube, vzápětí však bylo smazáno s odkazem na požadavek podle DMCA.

Důvodem ke smazání bylo, že video údajně porušuje práva společnosti E. W. Scripps Company. Navíc to není poprvé, co bylo video NASA takto odstraněno na základě požadavku této společnosti. YouTube jde svou politikou nad rámec povinností uložených DMCA – pokud uživatel, který dílo na server vložil, požadavek zpochybní, měl by ho provozovatel vrátit přinejmenším do dalšího požadavku toho, kdo se považuje za vykonavatele práv. Ovšem Google u služby YouTube požaduje zaslání podepsaného protitvrzení, které přepošle žadateli a čeká 10 dní na vyjádření.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016