přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Videolearning s Matterhorn 1.0

Videolearning s Matterhorn 1.0

Matterhorn se hodí hlavně pro univerzity, ale třeba i střední školy. Umožňuje snadné pořizování a zveřejňování záznamů z přednášek a dalšího video obsahu.


reklama

Nástroj Matterhorn spadá pod projekt Opencast, který se snaží o vyvinutí a popularizaci open-source projektů vhodných pro e-learning (především ve formě audia a videa). Matterhorn je velmi komplexní nástroj, záznamy zpracovává ve čtyřech krocích:

  1. získání videa (nahrání videa, automatické nahrání přednášky)

  2. zpracování (kódování, přidání titulků)

  3. distribuce (vlastní servery, YouTube, výukový systém Moodle)

  4. konzumace obsahu (vyhledávání, video přehrávač)

17. srpna vyšla jeho první verze, můžete stahovat binárku společnou pro všechny distribuce a postupovat podle instrukcí. Matterhorn má, zdá se, zajištěnou budoucnost. Na jeho vývoji se podílí mnoho univerzit, včetně Cambridge nebo Berkeley. Je dost možné, že Matternhorn si najde cestu i na české univerzity. Určitě by měl uplatnění i na středních školách, ale tam to tak růžově nevidím. Obecně se dá říct, že na středních školách jsou konzervativnější a bohužel nemají tolik chuti ke zkoušení nových věcí, i když výjimky se najdou.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME
  • Hodnocení autora: *****

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016