přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vojenský automobil: open source a wiki

Vojenský automobil: open source a wiki

Americká agentura DARPA vyhlásila soutěž na návrh lehkého vojenského automobilu. Kdokoli se může zúčastnit (a vyhrát některou z cen), pracuje se na principu open source a wiki.


reklama

Výzkumná agentura DARPA, působící pod americkým ministerstvem obrany, vyhlásila soutěž na nejlepší návrh lehkého vojenského automobilu Experimental Crowd-derived Combat-support Vehicle (XC2V), který by měl sloužit jednotkám bojové podpory. Soutěž organizuje firma Local Motors (která se zabývá komunitním vývojem a výrobou automobilů) a lze vyhrát některou ze tří cen: 10000 USD + realizaci návrhu, 1500 USD nebo 1000 USD.

Nejzajímavější je ale koncepce soutěže. Jednotlivé návrhy jsou k dispozici dalším tvůrcům, ti s nimi mohou dále pracovat, upravovat je a vylepšovat, přidávat k návrhům komentáře apod. „Až tolik se to neliší od toho, když více uživatelů upravuje stránku na Wikipedii“, říká John Rogers, ředitel firmy Local Motors.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016