přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, WikiLeaks se přesouvá na cloud

WikiLeaks se přesouvá na cloud

Krátce po zveřejnění dokumentů o nasazení amerických vojáků v Iráku se ukázalo, že server WikiLeaks začal ke zveřejňování dat používat Amazon Elastic Compute Cloud.


reklama

WikiLeaks je server známý tím, že publikuje utajované dokumenty, které unikly z orgánů různých států, ale i ze soukromých firem. Mezi takové dokumenty patří i čerstvě zveřejněný „balík“ pocházející z působení amerických vojáků po invazi do Iráku. Dosud bylo známo, že WikiLeaks umísťuje svůj obsah na servery ve Švédsku, kde je pod právní ochranou.

Nyní se ukázalo, že server WikiLeaks začal používat Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), což je služba umožňující alokovat (i automaticky, podle zátěže) a platit právě takový výkon v cloudu, jaký je potřeba. V případě WikiLeaks to může být výhodné v situacích, kdy jsou zveřejněny dokumenty, o které je velký zájem a způsobí to tedy krátkodobý velký nárůst zátěže.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016