přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org Foundation ztratila status neziskové organizace

X.Org

Organizace X.Org Foundation již není „nezisková“. Svůj status ztratila kvůli neodevzdávání daňových přiznání. Nyní řeší, co s tím dál.


reklama

X.Org Foundation je organizace, která se věnuje především vývoji jedné z implementací X Window Systemu. Dosud měla status neziskové organizace a mohla tedy požívat s tím spojených výhod (zejména možnost přijímat daňově odečitatelné dary). Nyní ale o toto postavení přišla, protože nebylo včas podáno daňové přiznání za poslední tři roky. Řeší se, co s tím dál – v úvahu může přicházet i sloučení s nějakou větší organizací.

Podle účetního Stuarta Kreitmana nebyla přiznání podána vůbec, a to od reorganizace v roce 2005. Prý ho překvapilo, že daňová správa (IRS) zasáhla proti organizaci tak tvrdě. Údajně měl sám potíže se svými vlastními přiznáními a úřad se choval rozumně a přátelsky.

Není to bohužel poprvé, co X.Org čelí podobným těžkostem. Kdysi už byly problémy s příjmem plateb přes banky a PayPal, kvůli čemuž organizace přišla o peníze. Studenti v Chicagu, kteří pomohli X.Org získat slevu pro konferenci XDC2011, měli pozastavená studentská práva kvůli tomu, že organizace univerzitě včas nezaplatila.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016