přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zahraniční investor odkoupil část AVAST Software

Zahraniční investor odkoupil část AVAST Software

Investiční skupina Summit Partners získala menšinový podíl ve společnosti vyvíjející známý antivir.


reklama

Summit Partners do AVAST Software investovali rovných 100 miliónů dolarů (necelé dvě miliardy korun), výše podílu nebyla zveřejněna. AVAST Software založili počátkem devadesátých let Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Postupně se společnost vypracovala na pozici jedné z nejúspěšnějších českých IT firem, ne-li úplně nejúspěšnější. Jejich antivir avast! je celosvětově jedním z nejpoužívanějších a chrání před nákazou více než 100 miliónů počítačů.

Avast! je nabízen ve více variantách, přičemž ta základní je pro nekomerční účely zdarma. Kromě samozřejmé verze pro Microsoft Windows si můžete stáhnout i verzi pro Linux (RPM a DEB balíčky). Ta sice není přizpůsobena pro linuxové hrozby (ostatně ani moc není důvod), ale dokáže najít „windowsovské“ nákazy, což se v určitých případech může hodit. V posledních dnech jde už o druhý významný obchod na poli antivirových řešení. Intel koupil McAfee, jednoho z lídrů trhu, za téměř 8 miliard dolarů.

zdroje: Finanční noviny, tisková zpráva

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME
  • Hodnocení autora: *****

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy