přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ZFS for Linux 0.7.0

ZFS for Linux 0.7.0

Byla vydána nová verze linuxové implementace souborového systému ZFS.


reklama

ZFS je souborový systém vyvinutý firmou Sun Microsystems (nyní Oracle). Původní implementace pro systém Solaris je licencována pod CDDL (nekompatibilní s GNU GPL), proto se pro Linux používá řešení založené na FUSE, kde nekompatibilita s licencí jádra nevadí a současně není nutné reimplementovat existující části kódu nezávislé na platformě (nicméně vývoj nativní podpory už rovněž probíhá).

Nyní vývojáři vydali novou verzi 0.7.0. Obsahuje i řadu nových vlastností a funkcí. Implementace přebírá pool 23 původní implementace a všechny opravy chyb nalezených v této implementaci. Nově například podporuje rozšířené atributy souborů (xattr) a systém lze připojit s podporou ACL. Podstatně se zlepšila robustnost, například při zpracování konfigurace, při práci s vícenásobně připojeným systémem (bind) nebo při zrušení transakce (rollback) v situacích, kdy se používá cache.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016