přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ZMap: Oskenování celého Internetu za méně než hodinu

ZMap: Oskenování celého Internetu za méně než hodinu

ZMap

University of Michigan uvolnila nástroj ZMap, s jehož pomocí lze oskenovat celý adresní prostor IPv4 za méně než hodinu.


reklama

Tým vědců z University of Michigan uvolnil (pod licencí Apache) nástroj ZMap určený k výzkumům prováděným na úrovni celého Internetu. Lze s ním zkoumat například rozšíření určitých prokolů (včetně vývoje v čase), dostupnost služeb nebo fungování velkých distribuovaných systémů. ZMap dokáže zvládnout proskenování celého adresního prostoru IPv4 v čase pod 45 minut, za předpokladu připojení na bázi gigabitového Ethernetu.

Program ZMap je vyvíjen pro Linux na 64bitových architekturách a pro svou funkci vyžaduje GMP, libpcap a Gengetopt. Aby bylo skenování co nejméně zatěžující a obtěžující pro síť a uživatele, jsou v dokumentaci také doporučení, jak se při použití nástroje ZMap chovat.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 4,50 | Hodnotilo: 8
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog