přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ondřej Bockschneider

Ondřej Bockschneider

Jmenuji se Ondřej Bockschneider a na OS Linux - Ubuntu 7.04 - jsem přešel z následujících důvodů.


reklama

Docela dlouho jsem používal Windows 98. V té době mě velmi fascinovaly zejména prográmky pro operační systém MS-DOS, zkoušel jsem dělat různé "blbinky" s dávkovými soubory a později mi kamarád ukázal programovací jazyk Pascal. Tehdy jsem to absolutně nechápal, a tak jsem se tím ani netrápil a dál jsem si kutil :-)

Jednoho dne jsem se rozhodl, že je na čase přejít na Windows XP - měli ho už takřka všichni a já nechtěl být pozadu. Tehdy jsem ještě neměl internet a systém mi proto běžel skvěle, nic mi nechybělo; BSOD jsem nikdy neviděl. V té době mi jednou kamarád donesl DVD s Auroxem, rozdělil jsem disk a systém jsem si nainstaloval, líbil se mi, jenže zde bylo trochu nešťastně primárně nastavené prostředí KDE (byl jsem začátečník a nevěděl jsem, že existuje jiné prostředí), takže jsem Aurox asi po měsíci zase smazal.

Po čase jsme si pořídili internet, já jsem zestárl a zmoudřel (možná) a už jsem se o PC zajímal hlouběji. Proto mi neušlo, že se můj PC stává stále pomalejším - nainstaloval jsem SP2 a antivirus McAfee (můj první!). Kvůli tomu jsem si musel přikoupit 256 MB paměti RAM. Jenže po nějaké době byl PC stále pomalejší a pomalejší. Systém se zanedlouho docela zhroutil a prostě vypověděl službu - provedl jsem reinstalaci (poté ještě asi 5x). Jednoho dne už mi došla trpělivost, a tak jsem si nainstaloval Ubuntu 7.04; na systém jsem si zvykal celý týden (hlavně jsem nechápal instalaci programů), ale po čase jsem si ho doslova zamiloval. Tři měsíce do Vánoc uběhly po boku Ubuntu naprosto v poklidu a bez jediného resetu či dokonce přeinstalace.

Na Vánoce jsem dostal zbrusu nový PC s předinstalovanými Windows XP. Myslel jsem si, že na novém PC poběží vše svižně a bez problému. Taky že ano! První týden byl PC uplně superrychlý, jenže potom se začal zpomalovat. Začal jsem chodit na viry fórum a radit se s lidmi, kteří se zabývají odstraňováním virů. Jenže po pěti založených tématech ohledně útoku virů mi celkem došla trpělivost. Chtěl jsem nainstalovat Ubuntu, jenže jsem neměl vypalovačku (byla v opravě), a tak mi nezbylo, než čekat ty neuvěřitelné dva měsíce plné resetů a reinstalací. Měl jsem pocit, že v PC mám víc antivirů než svých dat.

Po krušných dvou měsících jsem si naštvaně koupil novou vypalovačku, nainstaloval jsem si Ubuntu 7.04 a konečně zase spokojeně používám naprosto stabilní systém bez virů. A pokud neutrpím psychickou újmu, tak si už na PC nikdy nic jiného než Linux nedám.

Nahoru

Odkazy

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Data článků
JIří Procházka 24. 03. 2016, 11:54:56
Odpovědět  Odkaz 
Dost mi tu chybí data u jednotlivých příspěvků. Nevím nakolik je to pak aktuální.
chybějící data u článků
Jméno Neřeš 29. 03. 2016, 21:35:30
Odpovědět  Odkaz 
Dan Procházka má pravdu, měli byste s tím něco udělat. Datum vydání článku tu opravdu chybí.
Dobrý den
Alicia 2. 06. 2016, 09:53:23
Odpovědět  Odkaz 
Mnohokrát děkuji za nabídku tohoto info, že je to velmi užitečný článek, díky za sdílení s námi
safety vest
OpenMandriva
Petr Herynk 4. 07. 2016, 11:04:07
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, vadí mi zveřejňování instalací dister OpenMandriva či Mageia v DistroWatch, které pak nejdou nainstalovat. Neslouží to propagaci linuxu. Jedná se zjevně o softwarové nedodělky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016