přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pavel Holica

Pavel Holica

pavel_holica.jpg

Pavel Holica se narodil v roce 1988, v roce 2008 ukončí studium na VOŠ a SPŠE Božetěchova 3, Olomouc, obor Technické lyceum. Poté má v plánu studovat na fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Zajímá se o programování a síťové technologie.


reklama

Pavlova střední škola je výjimečná tím, že se stala hostitelem několika konferencí věnovaných open source a Linuxu, Pavel byl právoplatným členem organizačního týmu již ve druhém ročníku svých studií. Olomouc je město Linuxu zaslíbené.

S Linuxem jsem se poprvé setkal ve spojení s PHP a slyšel jsem o něm jen chválu na systém balíčků a jednoduchou konfiguraci. Po obtížích konfigurace webového serveru (Apache + PHP) na Windows jsem se rozhodl vyzkoušet Linux. Po relativně krátké době jsem se s tímto systémem sžil a mé znalosti o počítačích se začaly rapidně rozšiřovat.

V dnešní době používám Linux téměř čtvrtým rokem a sleduji jeho neustálý vývoj. Za ty čtyři roky se toho opravdu mnoho změnilo - a k lepšímu! Linux mi díky své logické systémovosti a otevřenosti umožňuje se lépe učit, programovat a efektivněji používat počítač. Jako největší přínos pro uživatele vidím v linuxových distribucích jejich balíčkovací systémy (a repozitáře) a bezpečnost, kdy má správce systému skutečnou kontrolu nad tím, co mohou uživatelé dělat.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Data článků
JIří Procházka 24. 03. 2016, 11:54:56
Odpovědět  Odkaz 
Dost mi tu chybí data u jednotlivých příspěvků. Nevím nakolik je to pak aktuální.
chybějící data u článků
Jméno Neřeš 29. 03. 2016, 21:35:30
Odpovědět  Odkaz 
Dan Procházka má pravdu, měli byste s tím něco udělat. Datum vydání článku tu opravdu chybí.
Dobrý den
Alicia 2. 06. 2016, 09:53:23
Odpovědět  Odkaz 
Mnohokrát děkuji za nabídku tohoto info, že je to velmi užitečný článek, díky za sdílení s námi
safety vest
OpenMandriva
Petr Herynk 4. 07. 2016, 11:04:07
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den, vadí mi zveřejňování instalací dister OpenMandriva či Mageia v DistroWatch, které pak nejdou nainstalovat. Neslouží to propagaci linuxu. Jedná se zjevně o softwarové nedodělky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss