Dva proti Skypu

Je tomu již nějaký pátek, kdy Skype začal popularizovat IP telefonii. Nebyl prvním, kdo tuto službu nabízel, byl ale prvním, který tuto službu poskytl s jednoduchou instalací a bezproblémovým chodem. Časem si získal takovou popularitu, že mnozí ztotožňují Skype s IP telefonií. Z prachu však povstávají konkurenti, kteří se pasují do rolí Skype killerů a mají ambice nabourat jeho nadvládu. Mají šanci? Co navíc můžou nabídnout stávajícím uživatelům Skypu? Dnes si představíme dva z nejnadějnějších.


Nahoru

Inzerce

Podobné články

Odkazy

(Jako ve škole)
Průměr: 2,00 | Hodnotilo: 2
 

Online webový časopis LinuxEXPRES

Tento článek vyšel v prosincovém čísle časopisu.

redakční systémy a www

obalka 12/2006

Článek pochází ze staršího čísla časopisu, který už v papírové verzi nevychází - jsme online! Na našem webu je tento text publikován s licencí GNU FDL, která kohokoliv opravňuje text použít či dále šířit. Pokud text z našeho webu použijete ve svém díle, prosíme vás, abyste nás informovali na redakce zavináč linuxexpres.cz. Je také vhodné uvést naše stránky jako zdroj. Více o licenci GNU FDL na Wikipedii, její neoficiální český překlad.

Příspěvky

Re: Dva proti Skypu
14. 05. 2007, 19:16:34
Odpovědět
A co Jabbin? http://www.jabbin.com/int/
Jaké má výhody a nevýhody oproti WengoPhone a Gizmo?
Dva proti Skypu
markinfo 25. 05. 2007, 21:29:19
Odpovědět
Pokud bude dostačovat pouze audiokomunikace doporučuji zkusit program Twinkle:
http://twinklephone.com/
Funguje na SIP protokolu a za jeho výhodu považuji, že není vázaný na žádný desktop. Jen na QT knihovny.
Re:Dva proti Skypu
JiFi 23. 07. 2007, 09:27:08
Odpovědět
naprosto souhlasím, pro SIP telefonii je Twinkle velmi dobrý klient, chatování ve Wengo sice funguje, ale treba dost casto potřebný přenos souboru na protokolu Jabber nebo ICQ nepodporuje, což je jistě škoda. Twinkle je sice jen na volání a nic jiného nenabízí, ale jako VoIP klient je to super program.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu



 
 
rss

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) momentálně studuje na Memorial University of Newfoundland. Angažuje se v české komunitě kolem prohlížeče Opera, jehož je on sám dlouholetým uživatelem. Výhradně pod Linuxem pracuje pět let. Ve volném čase se věnuje sportu, závodně silovému trojboji.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: Gnome
  • Hodnocení autora: ***

profil autora | proč linux | blog


Blogy rss
Seriály
Jana Šumpíková

Jana Šumpíková, 13. březen

Frakatý a já 3

Letmé nahlédnutí na několik programů, které používám pro práci i sdílení a zábavu.


Jiří Eischmann

Jiří Eischmann, 09. březen

InstallFest 2010

Zápisek z návštěvy letošního ročníku InstallFestu.


Pavel Fric

Pavel Fric, 07. březen

KrossWordPuzzle

Luštění křížovek je dobrá věc


Vlastimil Ott

Vlastimil Ott, 06. březen

Jajuk - originální správce hudby

Správce hudby není jen Amarok, Exaile nebo Rhythmbox. Existuje jich velké množství, jakoby každý programátor...


Lubomír Čevela

Lubomír Čevela, 05. březen

Bez systému / Linux

V kolonce operační systém se u mnoha prodejců můžete setkat s položkou "Bez systému / Linux".


Všechny blogy »

Logo IT Fitness