přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Thomas-Krenn.AG a Liberix podpořily vývoj OpenOffice.org novým serverem

Thomas-Krenn.AG a Liberix podpořily vývoj OpenOffice.org novým serverem

tk_logo.jpg

Olomouc, 12. dubna 2011. Balík kancelářských programů OpenOffice.org sestavuje český lokalizační tým OpenOffice.org pro uživatele více než třiceti jazyků. Nyní může využívat nový, výkonnější server, který ve prospěch projektu věnoval největší německý výrobce serverů Thomas-Krenn.AG prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Liberix. Čas pro vytvoření softwarových balíků se díky novému stroji zkrátil o třetinu.


reklama

OpenOffice.org vzniká díky mnoha Čechům

Program samotný vzniká za podpory společnosti Oracle a také komunit uživatelů na celém světě. Klíčovou roli hraje český lokalizační tým, který zodpovídá za výsledné sestavení programu v mnoha jazycích. Finální binární podoba se dosud vytvářela na pět let starém stroji. Právě ten byl nyní nahrazen novým, výkonnějším.

Vše jde rychleji

Doba potřebná k sestavení se zkrátila o třetinu, ve výsledku se nyní jedná o dvacet hodin strojového času. Vytvořený program využívají miliony uživatelů po celém světě, na serveru vznikají varianty ve více než třiceti jazycích včetně češtiny.

Server pro OpenOffice.org od Thomas-Krenn.AG Server pro OpenOffice.org od Thomas-Krenn.AG

Podpora pro open-source software

Výkonný server věnovala německá firma Thomas-Krenn.AG, která už v minulosti několikrát podpořila různé open-source projekty, doposud v Německu a zbylé Evropě.

„Rádi podpoříme klíčovou část procesu tvorby OpenOffice.org. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších open-source projektů a těší nás, že i díky našemu přispění se dostane k uživatelům,” říká Martin Stöckl, obchodní zástupce firmy Thomas-Krenn.AG pro Českou republiku.

Server pro OpenOffice.org od Thomas-Krenn.AG Server pro OpenOffice.org od Thomas-Krenn.AG

Samotný server je fyzicky umístěn na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, jejíž proděkan Milan Klement nabídl umístění serveru na dobu neurčitou.

„Open source je v mnoha směrech vhodnou volbou pro školní prostředí. Poskytnutí zázemí pro server považujeme za jednoduchý, ale účinný způsob podpory činnosti, ze které mají prospěch nejen naši studenti,“ uvádí Milan Klement.

Celou dohodu zprostředkovala obecně prospěšná společnost Liberix, která spravuje stránky OpenOffice.cz a poskytuje komplexní informační servis pro uživatele tohoto kancelářského balíku.

Co je OpenOffice.org

OpenOffice.org je sada kancelářských programů pro práci s texty, tabulkami, grafy, prezentacemi a databázemi. Je k dispozici zdarma ke stažení na adrese www.openoffice.cz. Uživatel může pracovat s dokumenty .odt, .doc, .xls, .ppt, .pdf a dalšími. Software OpenOffice.org má nízké pořizovací náklady a je legální ve všech způsobech použití, a to včetně škol nebo firem.

Liberix, o.p.s.

Obecně prospěšná společnost Liberix provozuje několik počítačových magazínů o open-source softwaru, jako je OpenOffice.org nebo operační systém Linux. Spolupracuje se školami, pořádá konference a vylepšuje open-source software. Její podpora je trvalá a dlouhodobá, více o aktivitách na stránce www.liberix.cz.

Liberix, o.p.s. Liberix, o.p.s.

Thomas Krenn, AG

Je největším výrobcem serverů a serverových zařízení v Německu (Dolní Bavorsko) a provozovatelem vlastního „globálního“ internetového obchodu. Od srpna roku 2010 se nachází tento obchod také na českých webových stránkách www.thomas-krenn.cz, kde je každému zájemci o servery zcela volně přístupný.

Thomas Krenn, AG Thomas Krenn, AG

Kontakt pro média

Vlastimil Ott,
ředitel společnosti Liberix, o.p.s.

+420 606 716 243, vlastimil.ott@liberix_cz

www.liberix.cz

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Thomas-Krenn.AG a Liberix podpořily vývoj OpenOffice.org novým serverem
xurfa 5. 05. 2011, 12:26:56
Odpovědět  Odkaz 
Škoda, že jste raději nepodpořili LibreOffice. Nechápu, proč věnovat něco molochu Oracle...
Vlastimil Ott Re: Thomas-Krenn.AG a Liberix podpořily vývoj OpenOffice.org novým serverem
Vlastimil Ott 5. 05. 2011, 12:48:47
Odpovědět  Odkaz 
Oracle tam nehraje žádnou roli. O server se staráme my a český tým, což jsou dobrovolníci, na něm sestavuje kancelářský balík OpenOffice.org ve třiceti jazycích.

Copak LibreOffice má v ČR nějakou komunitu nebo tým? Nemá.
Vlastimil Ott Re: Thomas-Krenn.AG a Liberix podpořily vývoj OpenOffice.org novým serverem
Vlastimil Ott 5. 05. 2011, 12:49:27
Odpovědět  Odkaz 
řtř

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016