přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšel Wireshark 1.4.0

Vyšel Wireshark 1.4.0

Vyšla nová verze oblíbeného nástroje pro analýzu síťového provozu.


reklama

Wireshark slouží k odchytávání a analýze (nejen) síťové komunikace. Nejčastěji se používá k odlaďování a hledání chyb, ale někdy i k méně čestným účelům. Dejte si pozor, abyste měli zabezpečenou Wi-Fi síť, protože odchytávání paketů Wiresharku nečiní žádný problém. Verze 1.4.0 nově přináší podporu desítek dalších protokolů, opravu mnoha memory leaků (únik paměti), možnost otevírat JPG soubory přímo ve Wiresharku a mnoho dalšího.

Na oficiálním webu najdete ke stažení pouze verze pro Microsoft Windows a Mac OS X a samozřejmě zdrojové kódy. Vývojáři nepřipravují balíčky pro linuxové distribuce, ale stejně Wireshark najdete v repozitářích většiny distribucí. Jen na novou verzi si budete muset chvíli počkat.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME
  • Hodnocení autora: *****

| blog


Redakční blog

Michal Hrušecký

Michal Hrušecký, 06. únor

Chystá se KDE 4.8 Release party!

Nové KDE 4.8 je už nějaký čas venku, tak je na čase se sejít a pořádně to oslavit. Po celém světě už...


Pavel Fric

Pavel Fric, 02. únor

Flush

Čerstvý proud -> Mageia. Stahujte poslední verzi souboru flush.mo


Michal Hrušecký

Michal Hrušecký, 01. únor

Čeho se bát v ACTA?

Jako asi každý, i já jsem se zhrozil, když jsem se dozvěděl, že Česká republika a s ní i spousta dalších...


Všechny blogy »