přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Pythone 2

VariCAD

Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Pythone 2

Ubuntu.jpg

Vývojári neustále pracujú na naplnení cieľa o odstránenie závislostí softvérových balíčkov na starom Pythone 2 a to už v nadchádzajúcej verzii Ubuntu 20.04 LTS. Matthias Klose uverejnil aktuálnu správu s ďalšími inštrukciami pre vývojárov.


Jedným z dôležitých cieľov, ktorý si vývojári distribúcie Ubuntu stanovili, je zbavenie sa závislosti na zastaranom Pythone 2, vrátane dostupných softvérových balíčkov závislých od predošlej verzie Pythonu v ich repozitároch. Dôvodom pre toto rozhodnutie a zároveň hlavnou motiváciou je ukončenie podpory Pythonu 2.7, ktoré príde už koncom tohto roku. Tento problém sa však netýka iba prichádzajúcej verzie Ubuntu 20.04 LTS s kódovým označením "Focal Fossa", ale aj iných distribúcií, akou je napríklad Debian.

Matthias Klose uverejnil správu, v ktorej popisuje aktuálny stav prechodu na Python 3 v prípadoch Ubuntu a Debianu, vrátane ďalších inštrukcií pre vývojárov. V súčasnosti je približne 3300 nahlásených chýb v Debiane, ktoré sa týkajú softvérových balíčkov závislých na Pythone 2 a z ktorých už takmer polovica bola vyriešená. Cieľom vývojárov oboch distribúcií je zabezpečiť prechod čo najväčšieho množstva softvérových balíčkov na Python 3, napriek množstvu softvéru, ktorý už nie je aktívne spravovaný.

Ubuntu 20.04 LTS bude vydané koncom apríla (dubna) budúci rok. V prípadoch softvérových balíčkov, ktoré nebude možné prekonvertovať z Pythonu 2 na Python 3 budú vývojári zrejme nútení odstrániť ich z repozitárov. Distribúcia Debian má v pláne úplne sa zbaviť závislosti na Pythone 2 až v nadchádzajúcej hlavnej verzii Debian 11 "Bullseye".

Nahoru

Příspěvky

Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Perlu ?
Milan 15. 11. 2019, 09:54:44
Odpovědět  Odkaz 
Je nejaka sance, ze by se zbavili i zavislosti na Perlu ?
Ivan Kmeťo Re: Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Perlu ?
Ivan Kmeťo 29. 11. 2019, 10:38:33
Odpovědět  Odkaz 
Bohužiaľ som podobné informácie nenašiel, komunitu Ubuntu až tak podrobne nesledujem a preto neviem na koľko je toto diskutovanou témou a či vôbec je to téma, ktorej by sa vývojári venovali.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft