přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Pythone 2

Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Pythone 2

Ubuntu.jpg

Vývojári neustále pracujú na naplnení cieľa o odstránenie závislostí softvérových balíčkov na starom Pythone 2 a to už v nadchádzajúcej verzii Ubuntu 20.04 LTS. Matthias Klose uverejnil aktuálnu správu s ďalšími inštrukciami pre vývojárov.


Jedným z dôležitých cieľov, ktorý si vývojári distribúcie Ubuntu stanovili, je zbavenie sa závislosti na zastaranom Pythone 2, vrátane dostupných softvérových balíčkov závislých od predošlej verzie Pythonu v ich repozitároch. Dôvodom pre toto rozhodnutie a zároveň hlavnou motiváciou je ukončenie podpory Pythonu 2.7, ktoré príde už koncom tohto roku. Tento problém sa však netýka iba prichádzajúcej verzie Ubuntu 20.04 LTS s kódovým označením "Focal Fossa", ale aj iných distribúcií, akou je napríklad Debian.

Matthias Klose uverejnil správu, v ktorej popisuje aktuálny stav prechodu na Python 3 v prípadoch Ubuntu a Debianu, vrátane ďalších inštrukcií pre vývojárov. V súčasnosti je približne 3300 nahlásených chýb v Debiane, ktoré sa týkajú softvérových balíčkov závislých na Pythone 2 a z ktorých už takmer polovica bola vyriešená. Cieľom vývojárov oboch distribúcií je zabezpečiť prechod čo najväčšieho množstva softvérových balíčkov na Python 3, napriek množstvu softvéru, ktorý už nie je aktívne spravovaný.

Ubuntu 20.04 LTS bude vydané koncom apríla (dubna) budúci rok. V prípadoch softvérových balíčkov, ktoré nebude možné prekonvertovať z Pythonu 2 na Python 3 budú vývojári zrejme nútení odstrániť ich z repozitárov. Distribúcia Debian má v pláne úplne sa zbaviť závislosti na Pythone 2 až v nadchádzajúcej hlavnej verzii Debian 11 "Bullseye".

Nahoru

Příspěvky

Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Perlu ?
Milan 15. 11. 2019, 09:54:44
Odpovědět  Odkaz 
Je nejaka sance, ze by se zbavili i zavislosti na Perlu ?
Ivan Kmeťo Re: Ubuntu 20.04 LTS sa zbaví závislostí na Perlu ?
Ivan Kmeťo 29. 11. 2019, 10:38:33
Odpovědět  Odkaz 
Bohužiaľ som podobné informácie nenašiel, komunitu Ubuntu až tak podrobne nesledujem a preto neviem na koľko je toto diskutovanou témou a či vôbec je to téma, ktorej by sa vývojári venovali.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...