přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KXStitch

POINT.X (2018-19)

KXStitch

23.png


reklama

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach KXStitch
Petr Valach 19. 01. 2014, 03:57:11
Odpovědět  Odkaz 
Tak tohle je vážně, vážně cool. V práci používám program za sto tisíc :D, jmenuje se TES. No, pro znalé samozřejmě hrůza, ale lepší soft stojí myslím až milion Wilcom TrueSizer. No a s ním je to teda masakr, viděl jsem na vlastní oči.
No, nevím. Asi by tenhle program pro mě nebyl použitelný, každopádně je fajn, že to existuje :-)
Re: KXStitch
fri 19. 01. 2014, 11:03:14
Odpovědět  Odkaz 
Tím dražším programem myslíte toto: http://www.wilcom.com/en-us/solutions/professional.aspx

Odkaz na ten TES byste mohl přidat sám.

Předtím by mě nenapadlo, že něco takového existuje. KXStitch a podobné jsem chápal jako pomůcky pro takovéto malé domácí vyšívání, což (zřejmě) jsou. Pro jistotu jsem přeložil i na stránkách LinuxMintu uváděný Crosti, který je jednodušší, má menší možnosti.

Ostatně, jestli víte, jak dnes funguje strojová výroba látek a jejich zdobení, a kde se vyrábí, a potom vyšívá, tak se podělte o názor.

To nebudou jen výšivky. Co třeba potiskování. Toto jsem si kdysi spojil s odvětvím, kterému se říkalo, myslím, kartounářství (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kartoun); továrny - > kartounky.

Ty grafické nástroje jako je ten Wilcom se dají využít i jinde?
Petr Valach Re: Re: KXStitch
Petr Valach 19. 01. 2014, 15:01:46
Odpovědět  Odkaz 
No já používám tohle: http://www.barudanamerica.com/index/software/tes/Embroidery-Studio-Plus.html
Nemůžu najít lepší odkaz....
Na co jiného využít Wilcom? No protože obsahuje vestavěný CorelDRAW, tak si to domyslete sám :D Ale vážně, tohle je skutečně jen na vytváření vyšívacího programu pro vyšívací automat. To není domácí kutilství. Taková hračka stojí půl mega a víc.
Petr Valach Re: Re: KXStitch
Petr Valach 19. 01. 2014, 15:05:30
Odpovědět  Odkaz 
Používám Baruda, něco takovéhleho (není to úplně ten stejný kousek, co mám já, teda šéf): https://www.youtube.com/watch?v=2dBLbpMq28M. Světová špička, ale kdo to FAKT nechce dělat, tak ať to nedělá. Naučit se aspoň základ, který můžete nabídnout zákazníkům, je vražda. Jak to bylo v Pelíškách, "to není jako práce s buzolou, děti."
Re: Re: Re: KXStitch
fri 19. 01. 2014, 17:36:36
Odpovědět  Odkaz 
Video se mi líbilo.

Vede to k zamyšlení, jak se věci vlastně dnes dělají. A kde se dělají. Pak jsem se díval na video, kde rozbalují a sestavují vyšívací mašinu:

https://www.youtube.com/watch?v=XOpw5BwXIp0

Moje představy se doposavad točily kolem velkých textilek, co tu byly v 19. století a ve 20. století, aniž bych uvažoval nad tím, kdo dnes následně látky vyrábí ve velkém, kdo je zpracovává, kdo šije oblečení a pro koho (rozdílná cenová hladina) a kdo dělá detaily, aby to pak nakonec šlo prodat. jak velké jsou dnešní firmy, a kde jsou? Spousta malých hráčů, kteří se chtějí tímto živit.

Co se v tomto odvětví vyrábí tady v ČR? Jediné, čeho jsem si před lety všiml, byl výsledek práce nějakého českého výzkumáku (nebo to bylo při vysoké škole?) někde snad ve východních Čechách (?), kde měli vynalézt revoluční způsob tkaní látek. Na obrázku to vypadal, že to z té mašiny leze, a nepotřebovalo to, aby přes nějakou jehlu postupně procházela vlákna/nitě.

Když to dnes dělají stroje, tak proč se "hadry" v představě zdejších lidí dovážejí z Asie. Protože tam vyprodukují víc bavlny, víc hedvábí, ...?
Petr Valach Re: Re: Re: Re: KXStitch
Petr Valach 19. 01. 2014, 17:46:04
Odpovědět  Odkaz 
Protože je to levnější. Nákupka za takové triko je pak 50 korun.
KXStitch
Rovano 19. 01. 2014, 11:36:10
Odpovědět  Odkaz 
Co je lepší? Čínský Phillips nebo polský Kanlux? :-)
Re: KXStitch
fri 19. 01. 2014, 12:38:22
Odpovědět  Odkaz 
Podstatná je funkce.

Konstrukce lampy nese štítek, na kterém je napsáno Čína. Massive se zřejmě hlásí k Belgii. Philip jsem vždycky chápal jako firmu, která je někde odtamtud. Co z toho, co vyrábějí, dělají v Evropě, v jakých výrobních oblastech, nevím. Kdo tu firmu dnes vlastní a z jaké části, nevím.
Petr Valach KXStitch
Petr Valach 19. 01. 2014, 17:46:51
Odpovědět  Odkaz 
Ten program mi nejde nainstalovat. Skončil jsem u příkazu cmake. Co můžu dělat špatně? Dalí příkazy mi to nepustí. No targets specified and no makefile found. Stop.
Re: KXStitch
Karel Wälzer 20. 01. 2014, 21:25:36
Odpovědět  Odkaz 
Je nádherné vidět květnaté rozšíření článku. Zde: http://www.linux-mint-czech.cz/pro-svadlenky/ jsem uveřejnil plný návod k instalaci pomocí dostupných repositářů. Práce překladatelů si cením, vždyť tento program je dostupný jen v šesti jazycích a mezi nimi je i čeština. Ve výše uvedeném článku jsou skutečné snímky obrazovky.
KXStitch
fri 19. 01. 2014, 19:38:49
Odpovědět  Odkaz 
Já jsem do příkazového řádku, myslím, napsal:
cmake .

Alespoň v příspěvku jsem tu tečku uvedl: "Po instalaci provedené sledem příkazů cmake ., make, make install"; není tam jen tak.

Protože v příkazovém řádku dělám jen to, co někde v souboru nazvaném třeba INSTALL nebo README, když už je po ruce, zkopíruju, tak nic moc neznám, ale když chci něco jen tak nainstalovat, tak zkusím alespoň příkazy, jako:

qmake, make
cmake .
(s jednou tečkou) nebo (se dvěma tečkami): cmake ..
jestli něco zabere, pominuli programy, co se nainstalují, když se začne známým: ./configure
Petr Valach Re: KXStitch
Petr Valach 20. 01. 2014, 21:27:14
Odpovědět  Odkaz 
Ajaj, něco dělám blbě :-(
Petr Valach Re: KXStitch
Petr Valach 20. 01. 2014, 21:27:15
Odpovědět  Odkaz 
Ajaj, něco dělám blbě :-(

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz