přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.

Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
JanP 25. 06. 2014, 13:38:31
Odpovědět  Odkaz 
Diki za 'menu' rozsirenia, davno som nepozeral, skusim nejake. Dalsie podla mna celkom fajn rozsirenia: Frippery bottom panel(zaroven vie dat plochy vedla seba), Alternatetab, Alt tab workspace, Impatience, No top left hot corner, Put windows(velmi velka parada :-) ), Weeks start on Monday, Caffeine
Miroslav Hrončok Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Miro Hrončok 25. 06. 2014, 14:08:32
Odpovědět  Odkaz 
Článek jsem nečetl, ale proč je specifický pro Debian?
Lukáš Jelínek Re: Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Lukáš Jelínek 25. 06. 2014, 14:32:06
Odpovědět  Odkaz 
Přečti si ho, najdeš to tam ;-) On není specifický pro Debian, akorát že v Debianu je standardně GNOME 3.4, tedy verze dost stará. Pokud si tam někdo nechce roubovat novější verzi, může chybějící funkce řešit přes rozšíření.
Diskuze k článku
martin 25. 06. 2014, 21:00:26
Odpovědět  Odkaz 
Diskuze je strašně nízko pod článkem a brzy nebude poznat, k čemu vlastně patří. Obrovské odkazy na mizerné články z OpenOffice.cz nad diskuzí jenom překážejí.
Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Michal Procházka 25. 06. 2014, 17:43:09
Odpovědět  Odkaz 
Hlavně si moc na rozšíření nezvykat. Taky jsem měl dřívější verze úplně překopané. Jenže ono autoři se dost často o rozšíření přestanou starat a postupem verzí používám myslím jenom 3. Krom toho, že jsem si už na gnome shell zvykl a hodně věcí mi vyhovuje v základu, tak dříve používané rozšíření už nefungují :(
Re: Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Kuba77 26. 06. 2014, 22:45:07
Odpovědět  Odkaz 
Skutečně nefungují nebo je autor pouze neaktualizuje? V ~/.local/share/gnome-shell/extension se nachází nainstalovaná rozšíření a upravením souboru metadata.json ve složce s daným rozšířením se dá mnohdy to rozšíření zprovoznit i v novější verzi GNOME, u položky "shell-version" doplnit požadovanou verzi GNOME. Jelikož používám Arch Linux, tak jsem si tímto způsobem zprovoznil ihned po upgradu GNOME např. rozšíření Netspeed, u kterého trvalo nějakou dobu než ho autor uvolnil i pro nejnovější verzi GNOME.
Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
PL 25. 06. 2014, 19:41:31
Odpovědět  Odkaz 
"Výchozí desktopové prostředí Debianu je GNOME 3"
"Pokud máte Debian instalovaný z DVD média"

Přiznejte se uživatelé Debianu, kdo jste to věděl a kdo jste někdy Deb instaloval z DVD :-)

Mě až s článkem došlo, že jsem nikdy při všech instalacích Debianu co jsem dělal, neviděl nic jiného než netinst.iso a vůbec netušil, že výchozím prostředím je GNOME3 :-)
Lukáš Jelínek Re: Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Lukáš Jelínek 25. 06. 2014, 22:41:21
Odpovědět  Odkaz 
Debian jsem dostkrát instaloval z klasického DVD - hlavně dřív, když to s internetovým připojením nebývalo všude tak úplně skvělé. V poslední době ale také preferuji netinst. Jestli je výchozím prostředím GNOME 3, příliš neřeším, protože si všude instaluji KDE (pokud na daném stroji chci grafické prostředí - což platí jen pro desktopy, kde Debian většinou nemívám).

Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...