přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Firefox 89 představuje nový vzhled Proton

Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
proton 7. 06. 2021, 08:40:36
Odpovědět  Odkaz 
Asi nejdůležitější informace v článku chybí - jak ten "proton" vzhled vypnout.
Tak jen heslovitě:
Jít do about:config
Vyfiltrovat slovo "proton"
Všechny hodnoty co to najde přepnout na "false" (je jich 5, ta poslední už false je tak stačí jen ty 4 zbývající co jsou defaultně "true")

Jednak "proton" bere opět zbytečně prostor na výšku, (minimálně subjektivně) změnšil minimální velikost panelu (tabu) v případě že je jich otevřeno mnoho - byť toto nevyřeší jeho vypnutí v about:config, dále se hůře orientuje mezi panely v dedukci který z nich je zrovna aktivní a v ne neposlední řadě je hůře rozpoznatelné kde jeden panel končí a druhý začíná.
Celkově je nejvyšší čas aby tenhle styl designu, šířící se napříč IT jako mor, konečně umřel protože s každou další změnou je hůře a hůře čitelný a user friendly.
Re: Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
proton 7. 06. 2021, 08:44:24
Odpovědět  Odkaz 
Omlouvám se autorovi, jsem slepej. Při pondělním ránu chvíli po aktualizaci Firefoxu na verzi 89 jsem prostě neviděl. V článku to nechybí.
Petr Valach Re: Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
Petr Valach 7. 06. 2021, 09:54:47
Odpovědět  Odkaz 
Já rád zkouším nové věci a Proton si zatím nechávám :) Mně se líbí.
Ivan Kmeťo Re: Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
Ivan Kmeťo 7. 06. 2021, 18:19:17
Odpovědět  Odkaz 
V rámci Protonu, oznámila Mozilla prečo sa vlastne rozhodli pre tento vysoký vzhľad kariet/panelov alebo je to očividné a dôvodom sú znova dotykové obrazovky na malých rozlíšeniach a dizajn všetkého sa bude posúvať už iba týmto smerom? Nie je to ale až taká katastrofa v porovnaní s Photonom, vítam možnosti konfigurácie a osobne predpokladám, že po odozve ešte postupne prídu drobné úpravy. Bohužial, tento štýl dizajnu je už dlho štandardom a osobne vidím cestu v poskytnutí užívateľom čo najviac možností prispôsobenia, ktorú často nemajú.
Firefox 89 představuje nový vzhled Proton
Jirka 7. 06. 2021, 13:47:43
Odpovědět  Odkaz 
Věděl by někdo, jak nahradit ty zoufalé monochromatické ikony v horní liště barevnými?

Krátce jsem hledal a zatím bez úspěchu, test několika různých motivů vzhledu to neřeší...

Kubuntu 18.04 LTS.

Public Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...