přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Příspěvky KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv

KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv
Pepan 2. 12. 2020, 19:32:08
Odpovědět  Odkaz 
Nevím, ale vyzkoušel jsem zcela nedávno Wayland a musím konstatovat že je to zatím zcela nepoužitelné bez xwaylandu a částečně použitelné s xwaylandem možná tak k brouzdání po internetu, což mi připadá žalostně málo při použití moderního PC. S gnome-shellem to není o moc lepší :-(
Ivan Kmeťo Re: KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv
Ivan Kmeťo 3. 12. 2020, 17:04:31
Odpovědět  Odkaz 
Osobne som zvedavý v akom stave bude funkčnosť Plasmy na Waylande s finálnou verziou 5.21. Niektoré opravy pre KDE a Wayland vo verzii 5.21 sa objavujú v patchoch pre 5.20, ale je to naozaj minimum. KDE aj GNOME tlačia veľkú časť zdrojov do funkčnosti ich prostredí na Waylande, zatiaľ tá funkčnosť je v niektorých prípadoch menej ako nedostatočná (viď. neustále sa opravujú chyby, ktoré sa týkajú pádu prostredia alebo rozbitého UI) a názory sú rôzne, niekto víta Wayland, iný ho nenávidí. Hoci zatiaľ nemám dôvod pre zmenu, rád vidím pokroky vo vývoji a cením si prácu vývojárov KDE.
Petr Valach KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv
Petr Valach 4. 12. 2020, 12:34:00
Odpovědět  Odkaz 
Sleduju KDE na LinkedInu a musím říct, že je to neobyčejně aktivní komunita.Každý den tam mají nějaký příspěvek. Je docela smutné, že nejlepší desktopové prostředí na Linuxu se v žebříčcích používání drží na chvostu. Pravda, KDE je poměrně žravé, ale ne tolik jako Gnome 3.

Public Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...


Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...