přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Axis Talk 2021

Příspěvky KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv

KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv
Pepan 2. 12. 2020, 19:32:08
Odpovědět  Odkaz 
Nevím, ale vyzkoušel jsem zcela nedávno Wayland a musím konstatovat že je to zatím zcela nepoužitelné bez xwaylandu a částečně použitelné s xwaylandem možná tak k brouzdání po internetu, což mi připadá žalostně málo při použití moderního PC. S gnome-shellem to není o moc lepší :-(
Ivan Kmeťo Re: KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv
Ivan Kmeťo 3. 12. 2020, 17:04:31
Odpovědět  Odkaz 
Osobne som zvedavý v akom stave bude funkčnosť Plasmy na Waylande s finálnou verziou 5.21. Niektoré opravy pre KDE a Wayland vo verzii 5.21 sa objavujú v patchoch pre 5.20, ale je to naozaj minimum. KDE aj GNOME tlačia veľkú časť zdrojov do funkčnosti ich prostredí na Waylande, zatiaľ tá funkčnosť je v niektorých prípadoch menej ako nedostatočná (viď. neustále sa opravujú chyby, ktoré sa týkajú pádu prostredia alebo rozbitého UI) a názory sú rôzne, niekto víta Wayland, iný ho nenávidí. Hoci zatiaľ nemám dôvod pre zmenu, rád vidím pokroky vo vývoji a cením si prácu vývojárov KDE.
Petr Valach KDE Plasma 5.21 sa posúva vo vývoji s dlhým zoznamom opráv
Petr Valach 4. 12. 2020, 12:34:00
Odpovědět  Odkaz 
Sleduju KDE na LinkedInu a musím říct, že je to neobyčejně aktivní komunita.Každý den tam mají nějaký příspěvek. Je docela smutné, že nejlepší desktopové prostředí na Linuxu se v žebříčcích používání drží na chvostu. Pravda, KDE je poměrně žravé, ale ne tolik jako Gnome 3.

Public Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Kingston - velká jarní soutěž