přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu

Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu
Petr Ježek 3. 03. 2020, 10:41:44
Odpovědět  Odkaz 
Greg by měl být důslednějšíí v eliminaci kódu pro zastaralé a nevyužívané technologie. Jde o spoustu diluviálního HW, pro něž lze zajistit speciální "retro" kernel a standardní dále masivně odlehčit. Mínus 20 let by mělo být dostatečnou rezervou i pro "686" "bleeding edge" distribuce.
Ivan Kmeťo Re: Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu
Ivan Kmeťo 4. 03. 2020, 14:04:56
Odpovědět  Odkaz 
Ja by som osobne videl riešenie napríklad v takzvanom kernel module (ktorý môže alebo nemusí poskytovať distribúcia) pre prípady, že by niekto podporu tohto HW alebo iného nutne potreboval, napriek tomu, že je prakticky zastaraný. Pomohlo by to jadro ako také ďalej odľahčiť. To aké by malo byť jadro Linuxu, či monolitické, modulárne alebo tzv. microkernel, o tom všetkom sa viedli debaty v minulosti a nevyhneme sa im podľa mňa ani v budúcnosti.

Public Relations

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

SophosSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

Pokračování ...



Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...