přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu

Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu
Petr Ježek 3. 03. 2020, 10:41:44
Odpovědět  Odkaz 
Greg by měl být důslednějšíí v eliminaci kódu pro zastaralé a nevyužívané technologie. Jde o spoustu diluviálního HW, pro něž lze zajistit speciální "retro" kernel a standardní dále masivně odlehčit. Mínus 20 let by mělo být dostatečnou rezervou i pro "686" "bleeding edge" distribuce.
Ivan Kmeťo Re: Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu
Ivan Kmeťo 4. 03. 2020, 14:04:56
Odpovědět  Odkaz 
Ja by som osobne videl riešenie napríklad v takzvanom kernel module (ktorý môže alebo nemusí poskytovať distribúcia) pre prípady, že by niekto podporu tohto HW alebo iného nutne potreboval, napriek tomu, že je prakticky zastaraný. Pomohlo by to jadro ako také ďalej odľahčiť. To aké by malo byť jadro Linuxu, či monolitické, modulárne alebo tzv. microkernel, o tom všetkom sa viedli debaty v minulosti a nevyhneme sa im podľa mňa ani v budúcnosti.

Public Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


SOLIDWORKS