přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Veřejná správa 01/2020: Digitální Česko, nasazování IPv6, odvolání ředitele NÚKIB

nasazování IPv6, dokument ISA2
me 21. 01. 2020, 15:53:06
Odpovědět  Odkaz 
Nejsem priznivcem soucasne verze protokolu IPv6 a desi me, jak se jej vsichni snazi hromadne nasadit. Soucasne koncepce vychazi z 30 let starych idealu a nedokazala zareagovat na posledni vyvoj, tedy mnoho zarizeni v domacnostech, isolovane lokalni site, masivni nasazovani kontejneru, atd. Divam se na IPv6 pohledem maleho zakaznika, ktery nema alokovany vlastni blok IPv6 adres a je tedy plne zavisly na adresach pridelenych jeho ISP....

Priznam se, ze IPv6 moc nerozumim, presto pouhym nahlednutim do dokumentu ISA2 vidim chyby , hodne chyb v zakladnich vecech. A kdyz clovek vidi, ze ani zakladni veci nejsou vysvetleny spravne, prilis jej to nemotivuje, aby se snazil pochopit i ty veci slozitejsi, protoze proste nema duveru v duveryhodnost autora... Nerozumim tedy, proc je tak spatne napsany dokument zminovan v teto zprave. Nevim kdo je PLUM, ale vim, ze protokolu IPv6 rozumi jeste mene nez ja, nebo si ti ten text po sobe neprecetl a chyby prehledl i korektor, pokud tam nejaky byl.

https://joinup.ec.europa.eu/collection/egovernment/document/guidelines-and-process-ipv6-public-administrations-europe
Veřejná správa 01/2020: Digitální Česko, nasazování IPv6, odvolání ředitele NÚKIB
Urso 6. 02. 2020, 16:22:59
Odpovědět  Odkaz 
Všichni informatici vědí, že je to hlavně o penězích a až potom o nějaké službě. Viz stránky ministerstva vnitra a podepsané strategické dokumenty s firmou MICROSOFT.

https://zmsoft.cz/?str=smouvy-cr-s-firmou-microsoft&hid=6&idmh=6

1. Kde máte definovanou kódovou stránku pro používání dokumentů v českém jazyce?
Pro neznalé: všechny rozumné OS přešly na kódování UTF-8 u dokumentů, databází ap. Jenom firma MS trvá v ČR na svém kódování WINDOWS-1250 pro CE (nejen Českou Republiku).
S tímto jsou spojené problémy se zobrazováním českých znaků, které se právě kvůli zmíněné neochotě jisté firmy a neznalosti lidí s rozhodovacími pravomocemi přenesly do 21. století.

2. Kde máte standard pro psaní dokumentů, mohl to být ODF ale... Přišel pán z Edmontnu s velkým a těžkým kufrem a pak naráz byly jako standard schváleny i dokumenty firmy MS!

Myslím, že pokračování je zbytečné.

Až tam budou odborníci a ne straníci, tak možné se to pohne správným směrem.