přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4

Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4
Petr Ježek 1. 10. 2021, 14:41:37
Odpovědět  Odkaz 
Zásadní je tmavé provedení systému i aplikací, neb to šetří energii podsvětlovacích diod panelů současných monitorů. Distro nebo DE, které toto neumožňuje, neberu jako promyšleně navržené.
Re: Novinky v novej verzii distribúcie Deepin 20.2.4
killa.cz 2. 10. 2021, 18:22:14
Odpovědět  Odkaz 
..no vono to je trochu složitější.. podsětlovací diody žádnou energii nemaj.. ledatak ji můžou spotřebovávat, čímž s časem klesá jejich jas.. pokud panel nemá podsvětlení přímo pod lcd vrstvou, ale má ho na krajích tak stejně local dimming nemá.. a jediný co local dimming dělá fakt spolehlivě je to, že s vysvícením diod vyrobí nerovnoměrnost podvícení.. a za druhý, pokud se pletu tak mě někdo opravte.. ale pixely v lcd se musí zavírat, normálně sou otevřený, takže tmavej režim těžko může šetřit cokoliv jinýho než voči, a třeba webový prohlížeče budou mít tmavý stejně jen rámečky, podklad obsahu ne.. a distrem ani DE to není, je to o themes, pro daný DE.. o tom myšlení bych se ani nevyjadřoval..

Public Relations

Řešení QNAP typu all-flash

Eva FišerováNeustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější. Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Pokračování ...