přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Autodesk

Příspěvky ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu

ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu
Jiří Meitner 2. 05. 2018, 11:14:02
Odpovědět  Odkaz 
OwnCloud jsem používal, ale přešel jsem na svobodnější NextCloud, který z OwnCloudu vychází Funkčně jsou myslím tyto produkty srovnatelné a je zde i nějaká kompatibita - owncloud klient se umí připojit na nextcloud server a obráceně.
Michal Breškovec ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu
Michal Breškovec 2. 05. 2018, 13:04:50
Odpovědět  Odkaz 
ownCloud, má smysl se jím ještě zabývat, když je tu Nextcloud, kam odešel zakladatel ownCloudu s polu s hlavními vývojáři? Vývoj Nextcloudu se žene vpřed,zatímco ownCloud je v podstatě mrtvola.
ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu
martin 3. 05. 2018, 10:16:09
Odpovědět  Odkaz 
Co vas vedlo k nasazeni ownCloudu, misto NextCloudu?
Nebo pouzivate ownCloud z doby, kdy jeste NextCloud nebyl?
Co byste pouzili na novou instalaci?
ownCloud: Open source řešení pro ukládání dat v cloudu
Pavel Žák 3. 05. 2018, 17:28:39
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý den,

v době kdy jsme ownCloud nasadili už nextCloud existoval, ale byl poměrně nový a měl daleko menší komunitu. Takže ownCloud jsme vyzkoušeli jako první a fungoval "na první dobrou".

Jak jsem psal v článku, měl sloužit pouze jako podpora jednoho projektu, takže jsme v danou chvíli byli velmi spokojeni a nebyl důvod dál hledat.

Dneska s odstupem bych zřejmě jako první zkusil nextCloud, protože některé featury ownCloudu jsou k dispozici jen v placené verzi. Ale netrápí nás to tolik abychom přecházeli a ownCloud bych rozhodně neoznačil za mrtvý. Prostě vzniknul fork :-)

Public Relations

Studium IT pro správce sítí nově i v kombinované formě

Na plzeňské Vyšší odborné škole zdravotnické, managementu a veřejnosprávních studií – vošplzeň.cz – zaznamenáváme dlouhodobý trend poptávky po odbornících v oblasti informačních technologií. Jelikož je v tomto oboru potřeba v souvislosti s neustálým vývojem nových technologií získávat nové znalosti, připravili jsme již od letošního školního roku 2018/2019 3letý vzdělávací program Systémový administrátor IT v kombinované (dálkové) formě.

Pokračování ...


Tiskárna Brno