přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Atos

Příspěvky Red Hat pomáhá školákům objevovat svět open source

Red Hat pomáhá školákům objevovat svět open source
Josef Marianek 27. 09. 2019, 11:31:40
Odpovědět  Odkaz 
Jo, taky myslim ze je potreba zatim s programovanim uz na ZS. Letos jsem proto zacal na nasi ZS v Lomnici a taky na viceletem gymnaziu v Tisnove ucit Scratch. Myslim ze je to prozacatek idealni.

scratch.mit.edu
marianek.cz
Petr Valach Red Hat pomáhá školákům objevovat svět open source
Petr Valach 29. 09. 2019, 21:39:26
Odpovědět  Odkaz 
Gratuluji a děkuji pracovníkům Oraclu za jejich úspěšnou akci :).
Red Hat pomáhá školákům objevovat svět open source
me 5. 10. 2019, 01:02:27
Odpovědět  Odkaz 
Nevim, zda jsem to spravne desifroval, ale z fotografii to vypada, ze RedHat na detech testuje open source klienta pro OzoBoty... Je to tak spravne? Nebo dokonce uz maji vlastni verzi open firmware pro Ozoboty?? A mozna ze jen navrhli jednoduchy CAD na navrh "rebusu" pro Ozoboty. Pokud je mi znamo, Ozobot je kompletne closed software, tak bez dalsiho komentare nerozumim, jak se pres vyuku Ozobotu deti uci open source.

Na intrernetu lze najit jednoduchy "Forth", ktery ma jen ale zakladni funkce a vznikl intenzivnim dekodovanim tech barevnych signalu (coz je docela zajimava uloha, Ozobot se dekoduje pres RGB blikani monitoru, tedy 3 bity se prenesou v jednom barevnem zablesku... ;-) To je asi jediny open source SW pro Ozoboty...

http://ashleyf.github.io/ozobot/

Public Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...



Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Alvao