přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

CADservis

Příspěvky Súhrn BSD noviniek: Hyperbola Linux zmení základ systému na BSD

Súhrn BSD noviniek: Hyperbola Linux zmení základ systému na BSD
fela 28. 01. 2020, 08:32:26
Odpovědět  Odkaz 
Je potrebné za tým vidieť i implementáciu HDCP, čo je iná forma DRM.
Súhrn BSD noviniek: Hyperbola Linux zmení základ systému na BSD
D.A.Tiger 30. 01. 2020, 23:11:11
Odpovědět  Odkaz 
"Vývojári linuxovej distribúcie Hyperbola GNU/Linux-libre sa rozhodli pre zmenu a svoj operačný systém založia na OpenBSD"

Ja vim, ze jsem stoural, ale mezi distribuci a operacnim systemem je technicky pomerne velky rozdil...
Ivan Kmeťo Re: Súhrn BSD noviniek: Hyperbola Linux zmení základ systému na BSD
Ivan Kmeťo 31. 01. 2020, 11:35:20
Odpovědět  Odkaz 
Ďakujem za pripomienku. Tá veta mne osobne dáva zmysel, tak ju dovysvetlím. Hyperbola GNU/Linux-libre je distribúcia (s poznámkou, že je postavená na jadre Linux-libre tak ako hovorí jej úplný názov) a novo pripravovaný projekt jej vývojárov je HyperbolaBSD - operačný systém. Ten som opísal ako operačný systém z niekoľkých dôvodov: nebude distribúciou Linuxu, nebude ani distribúciou OpenBSD - čo vývojári dôrazne prizvukujú, keďže majú v pláne prepísať časti zdrojového kódu nekompatibilné s licenciou GPL tak, aby bol celý systém kompatibilný s ich nástrojmi, poprípade knižnicami, ktoré sú s licenciou GPL kompatibilné. Preto som HyperboluBSD označil ako pripravovaný operačný systém BSD. Možno som mohol titulný text formulovať o niečo šťastnejšie. V každom prípade dúfam, že je dostatočne zrozumiteľný.

Public Relations

Při testování nových vozů pomáhá Samsung Knox: příručka, navigace i určování polohy v jednom

Samsung KnoxBezpečnostní platforma Samsung Knox sehrála výraznou roli při představování Škody Karoq. Knox Configure a Knox Manage pomohly připravit stovky vozů pro dovozce a obchodníky.

Pokračování ...Public Relations

S obrovským nárůstem dat by mohla pomoci umělá inteligence

LenovoO chytrých technologiích, IoT zařízeních a umělé inteligenci (AI) slýcháme poměrně často v nejrůznějších souvislostech. Pomalu ale jistě pronikají nejen do našich soukromých životů, ale také do fungování ve firmách. Málo se už ale mluví o jejich počtech a také o množství dat, která tato zařízení produkují. Obě hodnoty přitom neustále rostou.

Pokračování ...


Alvao