přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B

Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
placka 24. 11. 2020, 10:06:31
Odpovědět  Odkaz 
bolo by mozne otestovat kodi a hw akceleraciu ? v podstate zatial asi nie je cisty 64bit system ( okrem PiOS ? ) kde by fungovala hw akceleracia videa ...
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
Ivo Válek 24. 11. 2020, 20:36:12
Odpovědět  Odkaz 
Mám to vyzkoušeno na variantě s 8GB operačky. Velmi pomalé, je vidět, že počítač má s tímto OS co dělat a nejhorší jsou videa. Video uložené na paměťovce se otevře, i když mu to trvá. Ale spustit něco ve webovém prohlížeči, to je zlé. IPTV Sledovanitv.cz se někdy ani nespustí, někdy ano ale s jen po kouskách se posouvajícím se obrazem. Ještě tam čeká hodně práce...
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
Lubomír Čevela 25. 11. 2020, 13:35:00
Odpovědět  Odkaz 
Zkoušel jsem videa kódovaná H264 ve VLC a v aplikaci Videa. Mám nahrávky z FullHD kamery a jednou bez potíží. Samozřejmě, že horší je to ve Firefoxu. Youtube jede bez dropu do 720p/30fps. V Raspberry Pi OS jsou výsledky hodně podobné.

V Kodi Leia/LibreELEC jede na Rapberry Pi 4B jak Netflix, tak HBO GO ve FullHD a bez ztráty snímků. Někdy se stává, že se video zasekne a zobrazí se ikona načítání. Za to ale může spíše příliš slabá linka než přehrávač. Bude-li zájem, napíšu krátký článek o pluginech pro Kodi, díky nimž je možné hrát z Netflixu a HBO GO.
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
raspifan 21. 12. 2020, 15:14:37
Odpovědět  Odkaz 
Rozbehal som, na 4GB verzii Raspberry 4, Ubuntu Mate 20.10 z SSD disku pripojeného na USB 3 a nastavil HW dekódovanie videa pomocou OpenGL v Chromium aj Firefoxe a VLC. Bez problémov prehráva Full HD video z Youtube aj z lokálneho NAS. Zatiaľ som s tým ešte moc neexperimentoval lebo je to pripravené ako desktop pre synátora na Vianoce.
Systém beží svižne a nemal som s tým po nastavení potrebných parametrov žiadne problémy, len ešte chcem vyladiť nastavenie bezdrôtovej myši lebo zatiaľ z nej bolí ruka a je dosť namáhavé presúvať kurzor na dlhé vzdialenosti.

O tých pluginoch k Netflixu a HBO GO pre Kodi by som si rád prečítal.

Public Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...