přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B

Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
placka 24. 11. 2020, 10:06:31
Odpovědět  Odkaz 
bolo by mozne otestovat kodi a hw akceleraciu ? v podstate zatial asi nie je cisty 64bit system ( okrem PiOS ? ) kde by fungovala hw akceleracia videa ...
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
Ivo Válek 24. 11. 2020, 20:36:12
Odpovědět  Odkaz 
Mám to vyzkoušeno na variantě s 8GB operačky. Velmi pomalé, je vidět, že počítač má s tímto OS co dělat a nejhorší jsou videa. Video uložené na paměťovce se otevře, i když mu to trvá. Ale spustit něco ve webovém prohlížeči, to je zlé. IPTV Sledovanitv.cz se někdy ani nespustí, někdy ano ale s jen po kouskách se posouvajícím se obrazem. Ještě tam čeká hodně práce...
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
Lubomír Čevela 25. 11. 2020, 13:35:00
Odpovědět  Odkaz 
Zkoušel jsem videa kódovaná H264 ve VLC a v aplikaci Videa. Mám nahrávky z FullHD kamery a jednou bez potíží. Samozřejmě, že horší je to ve Firefoxu. Youtube jede bez dropu do 720p/30fps. V Raspberry Pi OS jsou výsledky hodně podobné.

V Kodi Leia/LibreELEC jede na Rapberry Pi 4B jak Netflix, tak HBO GO ve FullHD a bez ztráty snímků. Někdy se stává, že se video zasekne a zobrazí se ikona načítání. Za to ale může spíše příliš slabá linka než přehrávač. Bude-li zájem, napíšu krátký článek o pluginech pro Kodi, díky nimž je možné hrát z Netflixu a HBO GO.
Ubuntu 20.10 na Raspberry Pi 4B
raspifan 21. 12. 2020, 15:14:37
Odpovědět  Odkaz 
Rozbehal som, na 4GB verzii Raspberry 4, Ubuntu Mate 20.10 z SSD disku pripojeného na USB 3 a nastavil HW dekódovanie videa pomocou OpenGL v Chromium aj Firefoxe a VLC. Bez problémov prehráva Full HD video z Youtube aj z lokálneho NAS. Zatiaľ som s tým ešte moc neexperimentoval lebo je to pripravené ako desktop pre synátora na Vianoce.
Systém beží svižne a nemal som s tým po nastavení potrebných parametrov žiadne problémy, len ešte chcem vyladiť nastavenie bezdrôtovej myši lebo zatiaľ z nej bolí ruka a je dosť namáhavé presúvať kurzor na dlhé vzdialenosti.

O tých pluginoch k Netflixu a HBO GO pre Kodi by som si rád prečítal.

Public Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Kodys - Honeywell