přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Ubuntu 21.10 Beta bolo vydané

Ubuntu 21.10 Beta bolo vydané
Vlado 27. 09. 2021, 22:54:28
Odpovědět  Odkaz 
Kubuntu verziu používam už asi mesiac, vtedy to boli daily build. V podstate to je z donútenia, pretože na novom notebooku nič iné nefungovalo kompletne - hlavne grafika, podsvietenie klávesnice a tak. Keby bolo na mne, určite by som chcel kernel 5.14, verzia má vyriešiť problémy s uspávaním Amd Ryzenov. V notebooku mám Amd Ryzen 5 5500U.
Ivan Kmeťo Re: Ubuntu 21.10 Beta bolo vydané
Ivan Kmeťo 28. 09. 2021, 12:38:10
Odpovědět  Odkaz 
Je to problém keď Linux 5.13 je EOL a 5.14 vyšlo pred mesiacom. Čítal som ku tejto téme diskusie na niekoľkých stránkach a neviem či niekto úplne rozumie prečo Ubuntu vždy zaostáva, podobne je tomu aj v ich aktualizáciách GNOME. Možno sú distribúcie ako Fedora v tomto smere lepšie alebo sa dá ísť cestou nejakého rolling-release distra.

Public Relations

Řešení QNAP typu all-flash

Eva FišerováNeustále rostoucí nároky na výkon, odezvu a propustnost vedou ke zvyšování podílu flash technologií nejen v datových centrech. Dnes typické hybridní úložné systémy jsou tak nahrazovány úložišti typu all-flash, která nabízí velmi nízké latence, miliony IOPS a přitom jsou stále dostupnější. Řešení all-flash od QNAP jsou založena na systému ZFS s optimalizačními technologiemi SSD, díky nimž mohou efektivně nahradit hybridní pole se stejnými náklady na úložiště.

Pokračování ...