přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint

Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
Tomáš 14. 09. 2021, 08:11:09
Odpovědět  Odkaz 
Bohužel Cinnamon mi ve verzi Mintu 20.2 velmi často havaruje. Tak ze 75% se objeví chybová hláška, kde stačí jen odklepnout chybu a prostředí se restartuje a je vše OK. Z 25% se ale tato hláška neukáže a pak je nutno restartovat prostředí ručně. A to nejde dle většiny návodů. protože tam se počítá s klávesovou zkratkou Cinnamonu Alt+F2, která logicky nefunguje, když je Cinnamon KO.
Takže bych byl mnohem raději, kdyby se místo úprav vzhledů MintX a MintY, které stejně pro jejich plochost, ikony a pojetí nemusím, věnoval tým Mintu skutečnému odladění prostředí Cinnamon.
A to Cinnamon používám od první verze a nedám na něj dopustit.
Re: Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
Marek H. 14. 09. 2021, 08:55:33
Odpovědět  Odkaz 
Linux Mint 20.2 je vydaný s desktopovým prostředím Cinnamon 5.0, předešlá verze Linux Mint 20.1 byla vydána se Cinnamon 4.8.
Nejsem žádný odborník, ale doporučuji se zaměřit na rozdíly mezi verzemi 4.8 a 5.0. Jsou to především nová schopnost sledovat pozice oken v seznamu, aby bylo možné obnovit okna mezi restarty. Dále různá vylepšení pro sítě, zvuk a applety pro napájení. Přibyl modul Python 3.
Ivan Kmeťo Re: Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
Ivan Kmeťo 19. 09. 2021, 04:04:44
Odpovědět  Odkaz 
Nepochybujem že Linux Mint nepreberie záplaty/aktualizácie Cinnamonu, alebo že nebude riešiť tieto problémy, čím skôr tým lepšie. Mint je veľká distribúcia s početnou komunitou a nevenujú sa len ich úpravám dizajnu alebo ich vlastným aplikáciám. Osobne počítam s tým, že s ďalšou aktualizáciou prídu aj opravy. Stránku už majú online a tieto zmeny dizajnu prostredia by som skôr vnímal ako niečo čo už majú vyriešené a nie niečo čím sa neustále zaoberajú, aby predstierali, že niečo užitočné robia. Mint bol vždy distribúciou zakladajúcou si na stabilite systému a práve na stabilitu sa spolieha väčšina jeho užívateľov.

Distribúcie nie sú závislé len od ich vývojárov, ale aj nahlásené chyby od užívateľov často pomôžu riešiť problémy veľmi rýchlo vďaka otvorenému vývoju. Veľa chýb si často žiada len triviálne zmeny kódu a problémom je skôr odhaliť ich ako ich opraviť.
Mario Radev Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
vxmery 22. 09. 2021, 21:43:15
Odpovědět  Odkaz 
Už niekoľko rokov používam LM 19.3 Cinnamon podporovaný do 2023. Oželel som zmeny dizajnu a za odmenu mi Mintík na stroji z roku 2013 šlape ako hodinky.
Re: Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
me 24. 09. 2021, 00:53:34
Odpovědět  Odkaz 
Dalsi vyhodou Linuxu Mint 19.3 je, ze stale ma v repozitari mnoho APT balicku, ktere jiz v 20.x nejsou, protoze je Ubuntu prevedlo do SNAP formatu a Linux Mint SNAP oficialne nepodporuje (lze rucne povolit). Provozovani verze 19.3 je samozrejme jen docasne reseni, otazka co za rok nebo dva...

Mozna je to jedno, jsou tady urcite naznaky, ze Linux desktop je uz ve smrtelnych krecich a ze za par let zde bude novy "revolucni" OS. A proc Linux konci? Velke firmy koupily podily ve vyznamnych spolecnostech sponzorujicich vyvoj Linxu, dochazi k utokum na "otce zakladatele" (Linus, R. Stallman, atd), Linux kernel je ukrutne slozity a udrzba stale narocnejsi, prevod infrastruktury do cloudu, Microsoft Windows umi Linxu emulovat, atd. Na YouTube je to pekne rozebrane, Linux je pravdepodobne v poslednim tazeni. Velkou otazkou je, co bude dal...

https://www.youtube.com/watch?v=WtJ9T_IJOPE

Public Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...