přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint

Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
Tomáš 14. 09. 2021, 08:11:09
Odpovědět  Odkaz 
Bohužel Cinnamon mi ve verzi Mintu 20.2 velmi často havaruje. Tak ze 75% se objeví chybová hláška, kde stačí jen odklepnout chybu a prostředí se restartuje a je vše OK. Z 25% se ale tato hláška neukáže a pak je nutno restartovat prostředí ručně. A to nejde dle většiny návodů. protože tam se počítá s klávesovou zkratkou Cinnamonu Alt+F2, která logicky nefunguje, když je Cinnamon KO.
Takže bych byl mnohem raději, kdyby se místo úprav vzhledů MintX a MintY, které stejně pro jejich plochost, ikony a pojetí nemusím, věnoval tým Mintu skutečnému odladění prostředí Cinnamon.
A to Cinnamon používám od první verze a nedám na něj dopustit.
Re: Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
Marek H. 14. 09. 2021, 08:55:33
Odpovědět  Odkaz 
Linux Mint 20.2 je vydaný s desktopovým prostředím Cinnamon 5.0, předešlá verze Linux Mint 20.1 byla vydána se Cinnamon 4.8.
Nejsem žádný odborník, ale doporučuji se zaměřit na rozdíly mezi verzemi 4.8 a 5.0. Jsou to především nová schopnost sledovat pozice oken v seznamu, aby bylo možné obnovit okna mezi restarty. Dále různá vylepšení pro sítě, zvuk a applety pro napájení. Přibyl modul Python 3.
Ivan Kmeťo Re: Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
Ivan Kmeťo 19. 09. 2021, 04:04:44
Odpovědět  Odkaz 
Nepochybujem že Linux Mint nepreberie záplaty/aktualizácie Cinnamonu, alebo že nebude riešiť tieto problémy, čím skôr tým lepšie. Mint je veľká distribúcia s početnou komunitou a nevenujú sa len ich úpravám dizajnu alebo ich vlastným aplikáciám. Osobne počítam s tým, že s ďalšou aktualizáciou prídu aj opravy. Stránku už majú online a tieto zmeny dizajnu prostredia by som skôr vnímal ako niečo čo už majú vyriešené a nie niečo čím sa neustále zaoberajú, aby predstierali, že niečo užitočné robia. Mint bol vždy distribúciou zakladajúcou si na stabilite systému a práve na stabilitu sa spolieha väčšina jeho užívateľov.

Distribúcie nie sú závislé len od ich vývojárov, ale aj nahlásené chyby od užívateľov často pomôžu riešiť problémy veľmi rýchlo vďaka otvorenému vývoju. Veľa chýb si často žiada len triviálne zmeny kódu a problémom je skôr odhaliť ich ako ich opraviť.
Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
vxmery 22. 09. 2021, 21:43:15
Odpovědět  Odkaz 
Už niekoľko rokov používam LM 19.3 Cinnamon podporovaný do 2023. Oželel som zmeny dizajnu a za odmenu mi Mintík na stroji z roku 2013 šlape ako hodinky.
Re: Zmeny dizajnu distribúcie Linux Mint
me 24. 09. 2021, 00:53:34
Odpovědět  Odkaz 
Dalsi vyhodou Linuxu Mint 19.3 je, ze stale ma v repozitari mnoho APT balicku, ktere jiz v 20.x nejsou, protoze je Ubuntu prevedlo do SNAP formatu a Linux Mint SNAP oficialne nepodporuje (lze rucne povolit). Provozovani verze 19.3 je samozrejme jen docasne reseni, otazka co za rok nebo dva...

Mozna je to jedno, jsou tady urcite naznaky, ze Linux desktop je uz ve smrtelnych krecich a ze za par let zde bude novy "revolucni" OS. A proc Linux konci? Velke firmy koupily podily ve vyznamnych spolecnostech sponzorujicich vyvoj Linxu, dochazi k utokum na "otce zakladatele" (Linus, R. Stallman, atd), Linux kernel je ukrutne slozity a udrzba stale narocnejsi, prevod infrastruktury do cloudu, Microsoft Windows umi Linxu emulovat, atd. Na YouTube je to pekne rozebrane, Linux je pravdepodobne v poslednim tazeni. Velkou otazkou je, co bude dal...

https://www.youtube.com/watch?v=WtJ9T_IJOPE

Public Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...