přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.

Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
JanP 25. 06. 2014, 13:38:31
Odpovědět  Odkaz 
Diki za 'menu' rozsirenia, davno som nepozeral, skusim nejake. Dalsie podla mna celkom fajn rozsirenia: Frippery bottom panel(zaroven vie dat plochy vedla seba), Alternatetab, Alt tab workspace, Impatience, No top left hot corner, Put windows(velmi velka parada :-) ), Weeks start on Monday, Caffeine
Miroslav Hrončok Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Miro Hrončok 25. 06. 2014, 14:08:32
Odpovědět  Odkaz 
Článek jsem nečetl, ale proč je specifický pro Debian?
Lukáš Jelínek Re: Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Lukáš Jelínek 25. 06. 2014, 14:32:06
Odpovědět  Odkaz 
Přečti si ho, najdeš to tam ;-) On není specifický pro Debian, akorát že v Debianu je standardně GNOME 3.4, tedy verze dost stará. Pokud si tam někdo nechce roubovat novější verzi, může chybějící funkce řešit přes rozšíření.
Diskuze k článku
martin 25. 06. 2014, 21:00:26
Odpovědět  Odkaz 
Diskuze je strašně nízko pod článkem a brzy nebude poznat, k čemu vlastně patří. Obrovské odkazy na mizerné články z OpenOffice.cz nad diskuzí jenom překážejí.
Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Michal Procházka 25. 06. 2014, 17:43:09
Odpovědět  Odkaz 
Hlavně si moc na rozšíření nezvykat. Taky jsem měl dřívější verze úplně překopané. Jenže ono autoři se dost často o rozšíření přestanou starat a postupem verzí používám myslím jenom 3. Krom toho, že jsem si už na gnome shell zvykl a hodně věcí mi vyhovuje v základu, tak dříve používané rozšíření už nefungují :(
Re: Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Kuba77 26. 06. 2014, 22:45:07
Odpovědět  Odkaz 
Skutečně nefungují nebo je autor pouze neaktualizuje? V ~/.local/share/gnome-shell/extension se nachází nainstalovaná rozšíření a upravením souboru metadata.json ve složce s daným rozšířením se dá mnohdy to rozšíření zprovoznit i v novější verzi GNOME, u položky "shell-version" doplnit požadovanou verzi GNOME. Jelikož používám Arch Linux, tak jsem si tímto způsobem zprovoznil ihned po upgradu GNOME např. rozšíření Netspeed, u kterého trvalo nějakou dobu než ho autor uvolnil i pro nejnovější verzi GNOME.
Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
PL 25. 06. 2014, 19:41:31
Odpovědět  Odkaz 
"Výchozí desktopové prostředí Debianu je GNOME 3"
"Pokud máte Debian instalovaný z DVD média"

Přiznejte se uživatelé Debianu, kdo jste to věděl a kdo jste někdy Deb instaloval z DVD :-)

Mě až s článkem došlo, že jsem nikdy při všech instalacích Debianu co jsem dělal, neviděl nic jiného než netinst.iso a vůbec netušil, že výchozím prostředím je GNOME3 :-)
Lukáš Jelínek Re: Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.
Lukáš Jelínek 25. 06. 2014, 22:41:21
Odpovědět  Odkaz 
Debian jsem dostkrát instaloval z klasického DVD - hlavně dřív, když to s internetovým připojením nebývalo všude tak úplně skvělé. V poslední době ale také preferuji netinst. Jestli je výchozím prostředím GNOME 3, příliš neřeším, protože si všude instaluji KDE (pokud na daném stroji chci grafické prostředí - což platí jen pro desktopy, kde Debian většinou nemívám).